Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni akarok. Most olvasom a...

Fogyni akarok. Most olvasom a "sárga kapszulát". Az ott leírtakat egy földi halandó, családanya is be tudja tartani?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik és nekem nagyon sokat kell fogyni. 167 cm/ 105 kiló / 38/nõ. Ezek a paraméterek. Teljesen nulláról, rossz étkezési szokásokkal hogyan fogjak hozzá? Hetente mennyit és mit edzek? Aerob vagy inkább súlyzós? Elsején iratkozom be a terembe. Majd megkérdezem az ottani edzöt, de addig is szívesen fogadom a tanácsokat.

2013. márc. 19. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Ilyen túlsúllyal én inkább profikra bíznám magam, mint az itteni laikus válaszolókra.

Én, mint egy a laikusok közül semmiféle csodabogyót nem ajánlanék, csak helyes étrendet csökkentett kalóriabevitellel.

2013. márc. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Robi.88. ***** válasza:

Olvasd el a konyvet akar tobbszor is!

Tervezd meg, számold ki az étkezésed:)

A legfontosabb az akarat erő, de végre vki legalabb elolvas egy értelmes konyvet a témaban:D

2013. márc. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

hogy őszinte legyek, neked elejében az is elég lenne, ha apró változtatásokat tennél az étrendedbe, kiiktatnád a műkajákat, és valamivel visszavennéd a mennyiséget.

illetve, egy héten 5-ször sétálnál. na nem mint a csiga, hanem olyan normál tempóba.

egy kettő beindulna a fogyás, nagy súlyból gyorsan mennek a kilók.

ekkora súllyal szerintem nem feltétlenül jó a sétától megterhelőbb mozgást végezni.

aztán ha kicsit majd lassul a fogyás, csökken a súlyod, lehet más tornákat végezni, és a kaján még jobban szoritani.

erőt és kitartást!

2013. márc. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sétálj sokat kb egy órát egyenletes tempóban

kezd el egyenletesen elosztott ékezésekeben gondolkodni (6-8 db)

fogalamam sincs mennyi a kalóriaigényed mert itt már szerintem erős torzulások vannaka a normálishoz képest

És Én mindenképpen orvossal diettikussal beszélnék

INGYEN kell hogy legyen Neked 38 as a BMI-d ez már erős túlsúly

a kalkulárok szerint kb 1800 kalóriát kell enned de ne te Állits össze diétát hanem orvos

szerintem a terem még nem olyan fontos mert 4-5 km/h séta az utcán is menni fog :)

Ha a teremben lévő edző jó akkor sok mindent el fog mondani és mondani és megtanít a gyakorlatok helyes elvégzésére

A könyv tök jó csak Bunny stílusa néha rettenet...

2013. márc. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az tuti, hogy ekkora súllyal és nőként kíméld a térded s a többi ízületedet. Én nem végeznék semmiféle kicsit is ugrálós vagy testsúlyt csuklóra helyezős dolgot, de amúgyis elég hamar lehet érezni, ha megfájdulnak az ízületek, na azt ne csináld. Fekvő, ülő helyzetben is vannak pl. Pilates gyakorlatok, amik nem terhelnek, csak fárasztanak, de azt elég hatékonyan :P De én csak most kezdtem, nem értek ám hozzá, csak azt tudom, hogy gyógytorna és érezhetően kímélőbb, mint az olyan gyakorlatok, mint pl. a squat (mi ez magyarul?). Nekem jóval kisebb túlsúlyom van, de már nekem is válogatnom kell, mert nem minden esik jól.


Nem olyan nehéz felkutatni, hogy mi az, amit eszel és minden forrás egészségtelennek tart... Azokat elég biztonságos minimalizálni.

A mai ember túl sok szénhidrátot eszik, nem is a legjobb forrásból. A koncentrált, már nem természetes állapotában levő cukrot, a glutént (ez már haladóbb gondolkodás) érdemes elhagyni, a tej és a hozzá közel álló tejtermékeket (ami nekem a tejföl, joghurt, túró és egyes sajtok, a keményebbek érzésre is, kutakodásaim alapján is jobbak) sem tudja rendesen megemészteni az emberek zöme... Ez utóbbi megint nem a tipikus fogyózós álláspont... Némi gyümölcs, sok zöldség, nyersen is, magok, (házi) tojás, ezek igen hasznosak, az utóbbi kettő a leendő élőlény mindensége, rengeteg esszenciális tápanyagot tartalmaz.


A Te esetedben már elég komolyan az egészségedről van szó, nézz, olvass utána, ne 1-2 helyen, egy valóban hozzáértő szakember is jó ötlet, de hallgass a testedre is, ha még megvan vele a kapcsolat... Elég hamar lehet érezni tompultságot, fura érzést valahol belül, ami nehéz emészthetőségre utal, legalábbis én így vagyok vele. Van, ami jólesik és felfrissít, más lenyom, azokat hagytam el a táplálkozásomból.

2013. márc. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!