Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy étkezés alkalmával mennyi...

Egy étkezés alkalmával mennyi fehérjét képes a szervezet hasznosítani?

Figyelt kérdés
Gondolom egyén függő , de mintha régebben olvastam volna valami "Limitről" , hogy ennyit meg annyit szív fel egy étkezésből.
2016. ápr. 11. 17:49
 1/5 Cortez70 ***** válasza:
Attól is függ, hogy milyen kajáról beszélünk. Pl ha húst eszel, azt nem egy pillanat alatt emészted meg, hanem több óráig, így nem egy pillanat a felszívódás, hanem órák alatt folyamatos a felszívódás. Egy tejsavóprotein meg felszívódik 15-20 perc alatt. + Nem mindegy, hogy egy 50 kilós nő vagy 100 kilós faszi eszi-issza meg azt a mennyiséget.
2016. ápr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

90 kiló vagyok, edzés után megy 55 gramm myprotein.

Utána rá 50 percre eszek eddig 150 gramm csirkét( + rizs + zöldség + dió) , de ha nem vész kárba akkor eszek 200 grammot.

2016. ápr. 11. 17:56
 3/5 Cortez70 ***** válasza:
66%
Nem vész kárba, de a napi össz kajabevitel ami számít. Nyilván nem lesz minden gramm fehérjéből izom, sőt napi 30g-ból lesz esetleg, de nem csak az izmokhoz kell fehérje. A bőröd hámrétege is regenerálódik, A hajad nő, a körmöd nő, a vörösvértestjeid a lépedben és a májadban szétesnek, amit folyamatosan újragyárt a csontvelőd, a fehérvérsejtjeid szintén folyamatos pusztulásban, ezzel együtt újraépülésben van,
2016. ápr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm , korrekt válasz volt!
2016. ápr. 11. 18:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy ennyi kárbaveszne. Sok ember napi egyszer eszik és izmosodik, fura lenne, ha lenne egy alacsony limit. Persze lehet, hogy sokaknak máshogy ideális bevinni, nem sokat egyszerre... Én nem tudok mit tenni, kegyetlenül rossz lenne számomra a sok kis étkezés (bár nem egyszer eszem naponta), akinek ez opció, az persze keresgélhet. Én nem aggódnék.
2016. ápr. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!