Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvenyomásnál hogyan lehet...

Fekvenyomásnál hogyan lehet legyőzni az önbizalomhiányt?

Figyelt kérdés

Egyedül járok edzeni, nincs edzőtársam, így csak akkor kérek meg valakit, hogy álljon be mögém, ha éppen van ott valaki aki akkor pihen, amikor én a sorozatot csinálom.

A problémám, hogy ha áll mögöttem valaki akkor súlytól függően 1-2 ismétléssel is több megy(kis súlyoknál nem kell senki mögém) Kb. fél éve kezdtem újra egy sérülés után, így kezdő vagyok, és kis súlyokról van szó 85-90 kilóról. Hogyan lehetne elérni, hogy fáradtan ne "féljek" a súlytól?



2016. ápr. 20. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
sehogy ha nincs valak iakivel edzel, én ezért váltottam kézisúlyokra, azóta lényegesen jobban is fejlődik a mellizmom xd
2016. ápr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezdőként/újrakezdőként nem kell neked minden egyes edzésen erőltetett ismétléseket csinálni, meg bukásig nyomni. Hülye ütlet. Erősödj bele egy adott súlyba, hogy menjen 4x6-8 ismétlés szép szabályosan, úgy, hogy még több ismétles benned marad, aztán tegyél rá egy keveset és folytasd így tovább. Annak amit most csinálsz csak sérülés lesz megint a vége.
2016. ápr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ordibáld hogy egy gép vagy
2016. ápr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

#3: Kicsit furcsán néznének, ha a 184 centimmel és a 72 kilómmal elkezdenék Kathi Bélát játszani. :D

2016. ápr. 21. 13:57
 5/7 A kérdező kommentje:
#2: nem erőltetett ismétlésekről van szó, pusztán a tudat, hogy ott áll mögöttem valaki ad erőt a plusz ismétlésekre. Nem segít, nem ér hozzá a rúdhoz. 85 kilónál általában 2, 90 kilónál 1 ismétlés pluszt ad. (31 éves vagyok, ektomorf testalkat, ha ez számít). Kisebb súlyoknál gond nélkül belövöm, hány ismétlés megy ténylegesen.
2016. ápr. 22. 07:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, én egyszer felhúzásnál piramisban nem figyeltem a súlyt, hogy mennyit teszek fel, mert álmos voltam. Amikor leszedtem, akkor derült ki, hogy 10 kilóval többel húztam annyit, mint 10 kiló mínusszal és nem gondoltam volna, hogy képese vagyok rá. Nyilván veszélyes is lehetett volna, de a tanulság annyi, hogy nem a súly az ellenség, hanem saját magad. Nem háború minden edzés, de azért érdemes hinni magadban. Ha segít rakj be valami állat zenét. Túl nagy súly alá viszont sose ugorj be, most ne próbálj százzal nyomni egyből, mert a fekvenyomás veszélyes gyakorlat. Csak akkor feküdj oda, ha biztos vagy magadban és megvan az erő. Ne félj a súlytól, de tiszteld.
2016. ápr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak mondd ki hogy This is for the beech

Vagy higy Gé bané!!

2016. ápr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!