Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes kombinálni a súlyzós...

Érdemes kombinálni a súlyzós edzést saját testsúlyossal?

Figyelt kérdés

Így szokott kinézni az edzésem:


Bicepsz: húzódzkodás, bicepsz ülve, bicepsz állva

Mell: tolódzkodás, fekvőtámasz, tárogatás

Váll: előreemelés, oldalemelés, pike fekvőtámasz

Hát: húzódzkodás, egykezes evezés, invertált evezés, törzsemelés

Láb: guggolás súllyal, kitörés súllyal, "ugrálós" guggolás, vádli súllyal

Tricepsz: "gyémánt" fekvőtámasz, tricepsz fej felett, tolódzkodás


2016. ápr. 23. 13:55
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
Otthonra jó.
2016. ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
Minek bohóckodni a fekvőkkel? Azért mert az pihenő napra tök jól elmegy, amikor már a nagy súly sok az idegrendszernek. Minek az ugrálás? Talán hogy amikor felfutsz egy lépcsőn, ne lihegj mint egy elhízott ember.
2016. ápr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:

Pihenőnapon pihenni kell, bármily meglepő. A regenerációt bszod el, ha még nekiállsz fekvőzni. Az ugrálást meg ne a lábedzéshez rakja, mert minden lesz rajta, csak izom nem. Lehet külön kardiózni, ez biztos újdonság.

Ha valaki normálisan edz, guggol, annak átlag fölötti állóképessége lesz, még ha nem is kardiózik.

2016. ápr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 snake priskin ***** válasza:
Igeeen pihenőnapon majd nekiállok fekvőzni mellnap után. De sok agyad van.
2016. ápr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
Pihenőnapon nincs sok értelme fekvőzni, mert egy kemény mellezés után mondjuk megcsinálsz 200-300 fekvőt, aztán ki is készíted az idegrendszert. Szép lassan szétcsúszol és túledzés is lehet belőle.
2016. ápr. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

Érdemes, de nem így. Pl. előfárasztásnak fekvőtámasz 1 kézzel tökéletes. Fekvőzöl, utána fekvenyomsz. Nem rendszeresen, de izolációnak jó. Ugyan így, kikészíted a combodat 1-2 sorozat guggolásból felugrással, utána nekiállsz guggolni. Szintén csak néha a változatosság miatt.

Legyenek meg az alap gyakorlatok súlyzóval, utána mehet a saját súlyos. Én pl. hétvégente szoktam beiktatni egy komplett saját testsúlyos egész testes edzést. Nem állítom hogy van bármi haszna, nem lennék hátrébb ha nem csinálnám, csak jól esik.

2016. ápr. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
Valamint ha űzöl egyéb sportot, az mellé kifejezetten jók a kül. ugrálásokkal kiegészíteni az edzéseidet. Nem a testépítésből élsz, nem kötelező csak súlyzózni, nyugodtan csináld mi jól esik csak csináld úgy hogy minél kevésbé menjen a fejlődésed rovására. Ki kell tapasztalni, időd mint a tenger. :)
2016. ápr. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
Na ezért nem szeretem a testépítést. Pihenő napon pihenni kell, aha majd veszek egy autót, egyik nap szét hajtom, aztán nem használom. Nem. Egyik nap edzek, aztán jön a pihenő nap, ami nálam annyi hogy nem hajtom szét magam, hanem lazán mozgok, élvezem a testem és hogy erősebb lettem, az edzésen, majd ha a fekvőt élvezem akkor fekvőzöm, nem fogok kiégni, mert az idegrendszerem le sem szarja a kb 100 fekvőt. Más kérdés amikor előtte nap maxot nyomtál, vagy 1RM 80-90%-n letoltál 5x5-t. De ilyeneket nem csinálok, mert aki dolgozik, tanul, edz, az tudja hogy aludni így is alig marad idő. Szóval edzésen sem hajtom szarrá magam.
2016. ápr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
Akkor minek edzel, ha meg sem erőlteted magad komolyabban?
2016. ápr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Az egészségem miatt, és hogy egy alap erőm legyen. Sajnos nincs időm pihenni, úgy ahogy kéne, és még vállalkozni el sem kezdtem, meg hát ugye elég sok mindenben kell még fejlődni az edzésen kívül is. Szóval pont annyira erőltetem meg magam, hogy ne égjek ki, és persze a kajára nagyon odafigyelek.
2016. ápr. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!