Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes kombinálni a súlyzós...

Érdemes kombinálni a súlyzós edzést saját testsúlyossal?

Figyelt kérdés

Így szokott kinézni az edzésem:


Bicepsz: húzódzkodás, bicepsz ülve, bicepsz állva

Mell: tolódzkodás, fekvőtámasz, tárogatás

Váll: előreemelés, oldalemelés, pike fekvőtámasz

Hát: húzódzkodás, egykezes evezés, invertált evezés, törzsemelés

Láb: guggolás súllyal, kitörés súllyal, "ugrálós" guggolás, vádli súllyal

Tricepsz: "gyémánt" fekvőtámasz, tricepsz fej felett, tolódzkodás


2016. ápr. 23. 13:55
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Rendben, izom kidolgozottságra gondoltam, az izomnövekedés alatt, ezt tényleg elírtam.

(És az izolálás mellett persze csinálnám az alapgyakorlatokat, de az izoláláson is lenne hangsúly, erőemelésben pedig sokkal kevesebb.)


Mikor 2-3 ismétlés csináltam heti többször, kb úgy néztem ki mint aki nem edz, vállból a testsúlyom 80%-t nyomtam, igaz csak párszor (és nem izoláltam). És mindenki más aki 2x akkora volt mint én, agyon izolálta magát, de komolyabb súlyt egyszer nem láttam a kezében. (Én csak a teljes testes gyakorlatok híve vagyok, az még jobb ha dolgozik közben a tüdő is, simán meglihegtet egy nagy súlyos clean :D)

2016. ápr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 snake priskin ***** válasza:
Nem azt mondom,hogy úgy kell edzeni mint egy erőemelő és azt sem mondom, hogy nincs értelme izolálni. Azt mondom, hogy az összetett gyakorlatokra kell épitkezni es az izoláció csak kiegészítés. Hiába mondja Kiss Jenő, vagy akárki mást is mondhatnék, hogy így izolálsz meg úgy izolálsz, mindegy, hogy 50kg-mal nyomsz fekve vagy 100-al, mert az a lényeg, hogy a testeddel elhitesd, hogy az nagyobb súly és szétszaggasd magad ,EZ NATURÁLBAN NEM MŰKÖDIK. El kell fogadni, hogy a kox az egy teljesen más világ, teljesen más szabályok vonatkoznak rájuk, mint egy naturálra. Ezt valahogy már ők is elfelejtették mert 30 éve tele vannak és csak azt látják, hogy nekik ez működik. De kox nélkül ilyen edzéssel max 6-12 hónap és elakadsz.
2016. ápr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Hát pont ezért nem hajtom túl magam minden edzésen, lehet hogy nem leszek igazán rohadt erős, de legalább mikor meg kell fogni egy nagyobb súlyt nem sz*rom össze magam. Szóval ez is célfüggő ki mit szeretne, és ezért mennyi áldozatot képes hozni. Nekem most elég egy standard sportosabb kinézet, egy olyan testtel ami sok dologra képes. Tök mindegy hogy éppen ugrálni kell, vagy nagy súllyal guggolni. Meg én magamon azt vettem észre hogy a pihenő napokon végzett laza mozgás nagyon gyorsítja a regenerációm, illetve az izomláz is hamarabb múlik.
2016. ápr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
De itt nem rólad van szó, nem érdekelt senkit, hogy te mit akarsz. Itt arról volt szó, hogy mivel lehet a legjobban fejlődni, nem tűnt fel?
2016. ápr. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Ilyenről nem írt, csak hogy érdemes-e kombinálni, és mivel nekem gyorsítja a regenerációm (ami egyébként a fejlődés része), ezért azt mondom érdemes.
2016. ápr. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Gyorsítja a regenerációt? Attól, hogy az izomlázad elmúlt, még nem regenerálódtál, csak a keringésed serkentése miatt a felhalmozódott tejsav mennyisége csökken az izomban. Ami nem baj, csak ezt max néhány óvatosabb nyújtással, masszírozással érdemes csinálni, nem 100 fekvőkkel újra sokkolni a szerencsétlent.
2016. ápr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Csinálok én már mindent :D, smr, nyújtás, "posture health" - ez napi 1

3-4 kimondottan súlyzós edzés, 2-3 pörgető.

2016. ápr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!