Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik étrend volna a legmegfe...

Melyik étrend volna a legmegfelelőbb számomra?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen tudom eldönteni, 60kg vagyok 180cm, nézegettem étrendeket tömegeléshez de nem tudom mennyi lehet az össz kcal szükségletem, próbálkoztam kalkulátorokkal de folyton máshogy jön ki, napi 12 óra durva fizika munkát végzek (építkezés anyagmozgatás egész nap) és emlett osztott edzéstervet szeretnék még heti 3 edzés napot,emelett elég sokat izgek mozgok folyton szóval igy milyesmi lehet a szükségletem? egyik kalkulátor szerint 3500 körül, de ott a tömegelés nincs beleszámítva és nemtudom... valaki segítene benne?
2016. ápr. 24. 23:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne kalóriát, hanem makrókat számolj! 120 gramm fehérje (2 gramm/testsúlykilogramm), 60 gramm zsír (1 g/tskg), a szénhidrátot meg ki kell tapasztalni! Kezdd testsúlykilogrammonként 3 grammal, 1 hét után mérleg, ha nem nőttél tömegben, emeled 0,5-del. És ezt ismételd Hetente mindaddig, amíg nem indul meg a növekedés.

Utána 5 kg-onként számold újra!

2016. ápr. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendes étrendeket néztem 60kg-hez, csak ezek közül nem tudom hogy a fizikai aktivitásomhoz mennyi legyen az össznapi bevitelt
2016. ápr. 24. 23:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezért kellene neked számolnod. Ne kész étrenddel dolgozz, állíts össze magadnak egyet! Akkor a kajád us változatosabb lesz, és jobban fog passzolni az ízlésedhez.

De ha mindenáron készet akarsz, vegyél egyet alapul, számold ki, mennyi benne a Ch, és utána azzal tudsz játszadozni. Kezdéshez olyat keress, amiben 180 gramm szénhidrát van. Ha nincs változás, egy hét múlva 210. Ha egy hét múlva még mindig nincs, akkor 240. Ez ilyen. Ki kell tapasztalni!

2016. ápr. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ja értem

Ha nagyon türelmetlen vagyok kezdhetem picit több ch-val és aztán ha nagyon zsirosodom akkor csökkentem? vagy ez hülyeség volna?

2016. ápr. 24. 23:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség, sőt! Mivel nagyon vékony vagy, gondolom ektomorf alkat... Kezdd inkább 300 vagy 360 gramm szénhidráttal! Ha kevés, növeled, ha úgy látod, zsírosodsz, csökkented.
2016. ápr. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

értem remek :)

Egyébként szerintem nem vagyok nagyon ekto csak nagyon lefogytam mostanában nagyon keveset ettem sokat mozogtam..

2016. ápr. 24. 23:59
 7/9 A kérdező kommentje:

pár év alatt minusz 30kg :/ de persze már jól vagyok ebből 10 et visszaszedtem 2 év alatt már, és most szeretnék helyrerázódni :)

Egyébként nem fogja leterhelni a szervezetemet a hirtelen sok kaja? mostmár eszek azért de még most sem vmi sokat..

2016. ápr. 25. 00:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Őszintén? Fogalmam sincs.

Viszont ha drasztikusan nagy a különbség a mostani, és az ideális között, akkor lehet, nem ártana a fokozatosság. Bár a mennyiség a testsúlyodhoz van számolva, így Elvileg nem szabadna, hogy problémát okozzon.

2016. ápr. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Rendben köszi a segítséget :)

Biztos ami biztos fokozatos hozzászokom

2016. ápr. 25. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!