Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy kezdjem el az edzést?

Hogy kezdjem el az edzést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudtam eleinte melyik kategóriába tegyem fel a kérdést, de úgy gondolom talán itt vannak a leghozzáértőbb emberek az oldalon. Jövő héttől szeretnék konditerembe járni. Alapjába véve magas, vékony vagyok, de az utóbbi 1-2 évben eltunyultam, így még ha annyira nem is szembetűnő de némi zsír ment a combomra. Nézegettem az interneten táplálékkiegészítőket, osztottam-szoroztam és úgy érzem 1-1 fehérje por talán jobban megérné, mint egész héten csirkemellet enni, mármint anyagilag. Nem eszek marhát, vagy halat, így a kérdésemre válaszolva majd kérlek ne is próbáljátok meg írni,hogy márpedig kéne enni.:) a kérdésem végülis az lenne, egy 20 éves 182 cm-s 66 kg-s nőnek, mit érdemes edzés előtt/után izomépítés, zsírvesztés érdekében venni, szedni? Bármiféle tanácsot szívesen olvasok! Sajnos annyira nem vagyok ebben az egészben otthon, éppen ezért szeretném néhány, talán hozzáértőbb ember véleményét kikérni.:)



2016. máj. 3. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Márpedig alapvetően nem azon múlik a dolog, hogy mit "szedsz", hanem hogy mit eszel. Nem lehet egész nap fehérjét szürcsölgetni. Vagyis lehet, csak szerintem hülyeség. :) Semmi nem olyan jó, mint a rendes kaja. A húsban nem csak fehérje van, hanem egyéb értékes mikrotápanyagok is. Mindig az étrend a lényeg. Nem kell marhát és halat enni, egyél csirkét, pulykát!
2016. máj. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen igazad van benne és köszönöm a válaszod! Csak egy népszerű oldalon olvastam, hogy egy velem egysúlyú nőnek közel fél kg csirkemellet meg kéne enni naponta, 5x-i étkezéssel. És emiatt gondoltam úgy, hogy valami tojásos reggeli, csirkemell ebédre és vacsorára gondoltam valamilyen turmixot, vagy nem tudom hogyan nevezzem :)
2016. máj. 3. 20:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Csirkebol ehetsz combot, szarnyat, nyakat, tojast nem muszaj mindig mellet igy kicsit valtozatosabb. Feherjet barmilyet vehetsz nincs koztuk lenyeges kulonbseg amelyik 2x annyiba kerul attol se no gyorsabban az izom.
2016. máj. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tehát tulajdonképpen változatosabbá akarod tenni vele az étkezésed? Arra a célra jó lehet.

Egyébként beleszámolhatod a növényi fehérjét is, csak mondjuk szorozd fel 0,7-0,8-cal, mert gyengébb minőségű az állatinál.

Fehérjéből a tejsavófehérje a legjobb minőségű, ezt érdemes keresned. Érdemes a jobb ár-érték arányú márkák felé fordulni. Én mondjuk a myprotein párti vagyok, de itt sokan esküsznek MHN-re és Stillmassre is.

2016. máj. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!