Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Én nekem van magas vérnyomás...

Én nekem van magas vérnyomás megbetegedésem magasabb pulzus számmal milyen sportolás mozgás javasolt ha zsírégetést és izomerősítést akarnék szeretnék saját magamnak!?

Figyelt kérdés
kint szoktam kocogni-futni1- 2-3 kört de volt,hogy 4-5 kört is kisebb-nagyobb pihenés megszakítással. Nem rég az utóbbi eltelt 2 hónapban a feneketlen-tó körül meg ott van kondi park is. De egy 4-5 évvel ezelőtt jártam a Városligetbe de a Margitszgeti futópályára is futni körbe.

2016. máj. 7. 20:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
46%
kondi + étrend
2016. máj. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

De magas emelkedettebb vérnyomással és pulzussal kondizzak?:-O


Az étrendem-ben van zöldség gyümölcs azért még ha nem is rengeteg sok.

2016. máj. 7. 20:17
 3/26 Cortez70 ***** válasza:
51%
Magas vérnyomással is kondizz. Majd az is segít ezen.
2016. máj. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%
már nem azért, de ha futni tudsz, súlyokat emelgetni is. kondi pont hogy lazább ilyen téren, mert gyakorlatok között akár 5 percet is pihenhetsz, igy van ideje a tüdőnek és a szivnek pihenni. az étrend pedig azt jelenti, hogy tudod hogy mit eszel, és tudod hogy miért eszed azt, hogy kb mennyi kalória, szénhidtáz, fehérje, rost megy, és próbálod azt tartani...
2016. máj. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem óvatosan lehet edzeni.
2016. máj. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

N em emelgetek súlyokat!!! De kint a parkokban a zöld növényes fás-lombos területeken a saját ütememben mozgok és akkor állok le amikor úgy érzem pihennem kell és nem terhelni az ízületeimet csontjaimat szív-érrendszeremet.


De már középiskolás korom legelején letem rosszul ilyen okokból.Hányinger gyengesés rosszulét erőtlenség társult hozzá.Mikor egyfolytában szünet nélkül intenzívebben kellett mozogni a legelső testnevelés órán.

2016. máj. 7. 20:26
 7/26 anonim ***** válasza:
ez szerintem azért van, mert nincs állóképességed. nem vagy hozzá szokva ahhoz, hogy hamar felmegy a vérnyomásod. ezzel mindenki igy van, nézz meg bárkit egy küzdősport edzésen, lihegnek, szenvednek, de 2 hét múlva ez elmúlik. a szivednek és az érrendszerednek az edzés pont hogy jót tesz. a futás kb annyira káros az izületekre, mint a kondi. de ha nem fogadod el a tanácsokat, minek irsz ki kérdést? amúgy egy teremben sem haj a tatár, ott is a saját tempódban edzel.
2016. máj. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Azért ilyen problémával ne hajtsd ki magad csutkára. Ha futsz, kocogsz az jó keringésnek. Kondizni is lehet óvatosan, de ne egyedül, hanem felügyelettel.
2016. máj. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Felügyelettel. De na és kit kérjek meg mikor a szüleim dolgoznak tesómmal nem igazán jobb a kapcsolatunk egymással.


Vannak ilyen első alkalmas 1 ingyenes edzést hirdető aerobic-fitness termek mozgás centrumok(központok)


Egy ilyen 1 alalmas imgyeneset akarnék kipróbálni de többek közt aggaszt az is még ,hogy mivan ha nincsenek kellően lefertőtlenítve-letisztítva a konditermi sport eszközök/sport gépek stb.

2016. máj. 7. 21:21
 10/26 anonim ***** válasza:
nem nyalogatni kell, hanem edzeni rajta/vele. amúgy meg törölköző, továbbá jobb termekben van fertőtlenitő és papirtörlő.
2016. máj. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!