Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Haladó testépítőnek edzésterv?...

Haladó testépítőnek edzésterv? Speciális helyzet

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Néhány tudnivaló elöljáróban:23 éves vagyok 3,5 éve foglalkozom testedzéssel.Ahová járok edzeni, nincs fekvenyomó kétkezes rúd, sem olyan pad, csak egyszerű pad, viszont egykezes súlyokból van egészen 45kg-ig, csigás keret van,húzó-, illetve tolóerőt egyaránt tud biztosítani.Viszonylag összetett a helyzetem. Heti 5 napot pincérként dolgozok, 2 napom szabad.Minden munkanapomon 2 műszakban dolgozom, ezért az alvással töltött időm így néz ki: 23:00-6:00 ; 11:30-14:00. Igen, ez nem éppen ideális, mert az alvásigényemet ez nem fedezi. Heti 4-5x edzek, minden nap más-más testrészt.Most egy régi testépítő edzéstervét követem. Jokerface névre hallgatott anno testépítőfórumokon az illető. Az ő edzésterve nem mondható mindennapinak, valójában nincsenek szériára osztva gyakorlatok, hanem egy gyakorlaton belül, ha elvégeztük a 8-10 ismétlést, akkor azonnal 10%-kal csökkentjük a súlyt és 6-8-at megint belenyomunk, majd újabb 10% lefelé a 4. "szériáig".Az edzéstervet itt megtaláljátok:data pont hu /get/9716457/04_Jokerface_haladoknak_valo_edzesterve.doc

A kérdéseim a következők: érdemes-e ezt az edzéstervet követni?(Nincs az a valódi égető izomlázam az edzést követő napon,ettől függetlenül létrejöhetnek a mikroszakadások az izomrostban?)Az alvásidő tekintetében milyen étkezést ajánlanátok?

Kérem csak elhivatott profik válaszoljanak!

Köszönöm, hogy elolvastad, további szép napot!

Zoli



2016. máj. 12. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez az edzésterv egy naturálnak abszolút szar. Jokerface és a társasága mind koxoltak, koxal működnek az ilyen dolgok, ezzel mem fogsz fejlődni, de megmondom őszintén ilyen meló mellett amúgy se nagyon.
2016. máj. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A kevés alvásidő miatt? Esetleg edzésterv, amit ajánlanál?
2016. máj. 12. 22:30
 3/12 anonim ***** válasza:
te 3.5 éve edzel? az durva. hogy edzel, ha ennyire nem értesz hozzá? továbbá ez hogy lehetséges: "Ahová járok edzeni, nincs fekvenyomó kétkezes rúd" ?
2016. máj. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha komolyabb formát akarsz és a naturál maxod közelébe kerülni, ahoz konstants progresszió kell és olyan intenzitás amit nem tudsz kivitelezni/kipihenni ennyi munka mellett. Kajáról nem is beszélve. Nyilván nem azt mondom, hogy ne edz, de amíg ez így megy addig ne várj nagy eredményeket, csak stagnálni tudsz. A vendéglátás kemény dolog, nem sok életet hagy az embernek.
2016. máj. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves HeroldKA!

A kötelező szakirodalmakon már átvergődtem magam, ismerek jópár edzésprogramot, biológiai szakirodalmat olvastam stb stb. Elég szép eredményeket elértem egyébként, viszont most kerültem ilyen helyzetbe, hogy nem adott a 10 óra alvás edzéseim után, illetve, hogy nem adott minden eszköz. Jokerface féle elképzelést egy régi dokumentumban találtam és ezek szerint nem csak szerintem van létjogusultsága a dolognak, viszont nem gondoltam, hogy ez csak koximaxiknak lehet használható adat.


Kedves M0ntipye:

Ezt tudom, jártam már közel a naturál maxomhoz (nyilván életkor függvényében... :) ) Annyira nem kemény itt a vendéglátás, napi 2x4 órát melózom osztva, inkább a pihenőidővel van gond. Kajára tudok figyelni, illetve meg is tudom venni. Azért nincsen minden adott felszerelés, mert ahol dolgozom az egy 4*-os szálloda és az itteni vendégek leginkább mobilozás közben lépkednek a futópadon stb stb. (Siralmas) Szerintem van lehetőségem fejlődni, a hogyanra lettem volna kíváncsi. Amennyiben visszatérek a normál progresszív edzéstervemhez ez működhet? Stagnálás már nem áll fenn, mivel ez az 5. edzéssel töltött hetem és már gyanúsan kezdek fejlődni és kezd visszatérni az izom-zsír arányom a régihez. Fél év kihagyásom volt 2 komolyabb betegség miatt.Az izmaimnak egyenként legalább 96 óra kihagyás biztosított.


Köszönöm a válaszaitokat!

2016. máj. 13. 00:14
 6/12 anonim ***** válasza:
dobsz fel egy képet?
2016. máj. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Magamról vagy a kondiról?

Magamról itt: [link]


Komdiról délután tudok készíteni.

2016. máj. 13. 12:25
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez már elég jó szint, az a baj, hogy neked guggolnod, fekvenyomnod, felhúznod stb. kéne mostmár nagyobb súlyokkal, de egy ilyen terembem ez nem fog menni. Szerintem az is jó ha tartod ezt a formád, aztán ha jobb helyzetbe kerülsz, durvulhat az edzésed.
2016. máj. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Most megpróbálom ezzel az edzéstervvel fenttartani... hátha:

[link]


Total edzésprogram.

2016. máj. 13. 12:47
 10/12 anonim ***** válasza:

amit linkeltél az valami katasztrófa, értelmi fogyatékos lehetett aki összerakta. csináld ezeket:


mell: fekvenyomás, rúddal meg egykezessel, 4-4.

hát: evezés, felhúzás. tpad 4-4-4

bicepsz: egykezes curl meg franciarúddal curl 4-4

tricepsz: letolás csigán rúddal meg kötéllel 4-4

láb: guggolás, lábtoló, merevlábas felhúzás

váll: oldalemelés, vállból nyomás, oldalemelés hátsó deltára

vádli: tökmindegy hogy milyet, 2 v 3 gyakorlat, bszottnagy súllyal 4-4

2016. máj. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!