Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem fejlődök, ez tényleg...

Miért nem fejlődök, ez tényleg durván kiakasztó?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron kezdtem el edzeni júliusban, szóval hamarosan 1 éve. Heti 3-4x járok edzeni, emellett zabálok mint a gép, kb napi 3000 kalória felett eszek. 17 éves vagyok, akkor voltam 70kg, MOST VAGYOK 72!!!!!!!! Nem semmi eredmény, mi?! Kinézetre semmit nem változtam szinte, viszont erőben hatalmasat fejlődtem. Az edzésem az teljesen jó, nagy súlyokat használok, szabályos végrehajtás mellett 3-4 sorozatok 8-10 ismétléssel. Őszinte leszek, azért kezdtem edzeni hogy izmot pakoljak magamra mert semmi nincs rajtam és szeretnék jobban kinézni. Ennek ellenére hogy nem fejlődök semmit kinézetre, még mindig kínlódok, és lefogok menni hétfőn is a terembe, és küzdeni fogok a célomért. De most komolyan, mit ajánlotok, mit kezdjek magammal hogy jöjjön rám izom is ne csak erőben fejlődjek?!?!? Tényleg sokat olvasok erről az egész fitnesz / testépítő témáról, fontos számomra ez az egész, és persze hogy nekem nem jön össze semmi. Bezzeg aki lófszt nem ért hozza, csak lejön edzeni azt se tudja mit csinál, azon mar 2 hónap múlva eredmény van. Csak röhögni tudok de komolyan... Van ez a Jónás Rómeó, jó tudom, utálja mindenki, én is, DE mikor meglátom hogy nem rég óta edz, és fejlődik 1 "hatalmasat" aránylag, az eszem meg áll, hogy ennek a kis gyökérnek miért megy ilyen könnyen?! Fogalma sincs arról hogy mi az hogy normálisan kajálni, szerintem edzeni se tud rendesen, és itt tart . Én aki tényleg odateszem magam, olvasok sokat, alkalmazom amit beszívok tudást, sehol nem tartok.


Sztori máról:


Kicsit motiválni akartam magam, mondom lehet fejlődtem, csak nem vettem észre, és mondom vissza nézem azokat a képeket amikor elkezdtem edzeni, csináltam félmeztelen képet hogy majd tudjam honnan indultam. Mikor megláttam, inkább teljesen lehangolt lettem. Hiába minden. Szinte semmit nem változtam. Mell ugyanolyan, karom mérete is áh, tényleg ugyanaz az összkép... Fail benne: Tesómmal néztem a képet, és megkérdezi hogy ez nem mostani?!?!?!?!?! Majdnem dobtam egy hátast. Szerintem ez váltotta ki belőlem hogy írok egy kérdést itt, ez volt a pont az i -re, és reménykedem benne hogy valaki hasznos tudással tud ellátni engem.


Szóval ennyit ért az én 1 évi edzésem. Mit tudok csinálni? Komolyan már gondolkoztam kokszon is, de mindig bennem van az hogy nem szabad, fiatal is vagyok hozzá, és még versenyezni se akarok. (ILLETVE CSAK MAGAMMAL :) )


Köszönöm hogy megtiszteltél azzal hogy elolvastad ezt a kis regényt.


2016. máj. 21. 23:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%

Mennyivel guggolsz?

Mennyivel huzol fel?

Mennyit nyomsz fekve?

Ha hiszed ha nem ezek a szamok meg fogjak mondani miert nem fejlodsz.

2016. máj. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
amit leírtál ilyen nincs! lassan 1 éve gyúrsz és 2 kiló izom jött fel na ne.... szerintem vagy nincs étrended eszel össze vissza vagy nem jól végzed a feladatokat! de valamit nagyon rosszul csinálsz!!
2016. máj. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%
1. nem jó az edzésed csak azt képzeled. 2. nincs étrended, ez kb. 3000 kalóriát eszel ez semmi, ez nem étrend. Lehet 3500 kell vagy 4000, hogy pluszba kerülj és fejlődj. Makródidról meg fogalmad sincs. Van aki szarabb genetikával születik, van aki jobbal, ez van el kell fogadni. Nem siránkozni kell, hanem ha valami nem működik változtatni rajta és nem ugyanazt csinálni mint eddig.
2016. máj. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Leírhatnád, hogy miből jön össze az a 3000 kalória, mert ha pizzából meg kólából, akkor eleve felejtős a dolog.
2016. máj. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Valamit tényleg nagyon rosszul csinálsz, miközben azt hiszed hogy jól csinálod.Esetleg nem jó a technikád.

Olvastam egyszer az edzó válaszol best of-ban hogy egy srác azt írta, már 8 éve tömegel, de semmi tömeg nem jött, hogy mit csinálhat rosszul?

Mondom az komoly, 8 év alatt nem gondolkozott el egyszer sem.

2016. máj. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Cortez70 ***** válasza:
Nem tudom ki pontozgat itt le mindenkit, pedig jókat írtak. Milyen súlyokkal edzel, írd le szerintem is. És hiába az a 3000 kcal, ha nem megfelelők az arányok. Meg lehet neked ennél is több kell. Meg azt az edzést is megnézném. Annyira nem lehet szar genetika, hogy jó étrenddel és kemény edzéssel 1 év alatt csak két kilót pakolj fel. Ilyen nincs, ha mindent jól csinálsz.
2016. máj. 22. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Tisztaban vagyok vele, hogy napi feherje mennyisegnek kb 140gnak megkellene lennie. Nos sok esetben ennek a fele sincs meg, szinte nagyon ritkan ez is. 140g feherjet egy nap meg nem is ettem meg szerintem soha. En ugy voltam vele hogy sok kajaval is fejlodok ami nem feltetlen rizs hus hanem osszevissza de rengeteget. Illetve oszinte leszek hogy jol kialudjam magam ahoz ilyen 10 orat kene aludnom. Nos hetkoznap szinte minden nap 5 irakat alszom. Ez is keves lenne? Talan megtalaltuk a problema forrast?


Egyebkent az eronovekedest nincs batorsagom leirni hogy mivel mennyi, inkabb ugy mondanam hogy magamhoz kepest rengeteget nott. De komolyan. Emlekszem mivel mennyi volt, es hogy most hogy megy.

2016. máj. 22. 17:32
 8/24 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt se ertem hogy masnak fogalma sincs az etrendrol csak eszik osszevissza de fejlodik rendesen...
2016. máj. 22. 17:37
 9/24 anonim ***** válasza:
Tessék a 3 fő tényezőből 2 saját bevallásod szerint sem stimmel és a harmadik (az edzésed) is tuti, hogy nem jó. Attól még, hogy kifárasztod magad az nem egyenlő egy jó programmal.
2016. máj. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ne másokkkal foglalkozzál, hanem saját magaddal. Ettől nem jutsz előbbre, hogy ezen rinyálsz.
2016. máj. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!