Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Diétában a kerékpárt helyettes...

Diétában a kerékpárt helyettesíthetem elliptikus trénerrel?

Figyelt kérdés
Tönkre ment a szobabiciklim. Elliptikus trénerrel tudnám helyettesíteni. Napi 50-60 percet tekertem alacsony intenzitással. Ezt kiválthatom ugyanúgy 50-60 perc elliptikus trénerrel? Azon is be lehet lőni egy relatíve alacsonyabb intenzitású monoton tempót? Attól hogy a karjaim is mozognak tudok izmot veszíteni?

2016. máj. 25. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából jobb is, mint a szobabicikli. A szobabiciklivel az általános probléma az, hogy könnyű félrekalkulálni az amúgy is csak saccolt kalóriaégetést, mivel, ha már egyszer meg van a lendület, nincs is igazán nagy terhelés, sokan meg elfelejtik fentebb állítani az ellenállást, így azt hiszik, hogy eltekertek 480-at, de aztán valójában lehet az mindösszesen csak 300 volt. Elliptikus tréneren végig te mozogsz, használod az egész testedet, szóval bár nem annyira kényelmes, nem lehet közben akármit végezni, effektívebb.


A 130-as pulzust pedig ugyanúgy lehet vele tartani. Csak azért, mert mozog a karod is, még nem fog lepattanni rólad az izom. Remélem iskolában azért mersz jelentkezni órán, ha nem értesz valamit.

2016. máj. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, tilos
2016. máj. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem mer jelentkezni, nehogy asszimmetria alakuljon ki. :D

Az elliptikus tréner amúgy sokkal jobb, mint a szobabicikli.

És mi ez az izomvesztéses gondolat? Azt gondolod, hogy a szobabiciklitől csak úgy olvad a lábadról az izom? Vagy netán a zsír? Nem teljesen értem ezt a koncepciót. Vagy úgy gondolod, hogy a túl könnyű izommunka miatt fogsz izmot veszíteni az ellipszisen? Hagyjuk má'

2016. máj. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
😂😂😂 Attól mert a karod is mozog nem vesztesz izmot 😂😂😂 Hány éves vagy? Az elliptikus tréner jobban fejleszti a testet, mert-ahogy előttem is elmondták-az egész tested dolgozik. A karizmod is. 😂 Ami azt jelenti, hogy az izmaid ébren vannak, tehát dolgozik, így izmot nem fogsz veszíteni, maximum zsírt, ami elősegítí, hogy szép legyél és eltűnjön az integető hájad...Ezen jót nevettem 😂😂 "Attól, hogy a karjaim mozognak tudok izmot veszíteni?" Szerintem rosszul fogalmaztad meg a kérdést.😂😂😂
2016. máj. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Cortez70 ***** válasza:
Teljesen jó az ellipszis tréner is. Nem vesztesz izmot nyugi.
2016. máj. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor tisztázzuk.

22/F ha érdekel...vagy ha fontos.

Nem értem hogy az asszimmetriának itt mi szerepe van azon kívül hogy része a poénnak:D Nem baj. Internet. Ezzel számoljon az ember.

"Jobban fejleszti a testet" Aerob munkáról volt szó. Nem a feszes fenék a cél vagy tudom is én mire gondoltál, kivel keversz össze.

Nem gondolom hogy a túl könnyű izommunka miatt fogok izmot veszteni.

Tudtommal az aerob edzés mindig lábmunkán alapul. Kerékpár, taposógép stb. Szerintem ennek tükrében joggal merül fel a kérdés hogy mennyire szerencsés pl egy kar edzést követő 60 perces aerob munka amit részben karral végzel. A súlyzós edzés alatt már kivégezted aztán nyúzod még egy óráig? Tudom hogy alacsony intenzitásról beszélünk de szerinted ilyenkor nincs benne a pakliban az izom vesztés? Te se gondolhatod komolyan. Ilyenkor lebomlik az izom mert a benne tárolt aminosavakat fel tudja használni a szervezet energiaként. Remélem semmi újat nem mondtam.

Lehetséges hogy én is kicsit túlgondolom a dolgot vagy túl nagy hangsúlyt fektetek erre a részére de azért még nem kell komplett hülyének beállítani. Mindenesetre köszönöm a válaszokat azoknak akik valóban segíteni szerettek volna.

2016. máj. 25. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!