Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy edzés maximum meddig tartson?

Egy edzés maximum meddig tartson?

Figyelt kérdés

Ezt egy cikkből szedtem ki:


"Elég sok kutatást végeztek már e témakörben, és nagyjából egybehangzó eredmények születtek. Tényként kezelhető, hogy 45 perc intenzív edzés után testünk az őt ért sokkhatásra válaszol kortizolt kezd termelni. Ez egy stresszhormon, melyet a mellékvese választ ki, és a testépítés eredményességét gátló folyamatokat indít be. Például:


Csökkenti a glükózfelvétel és felhasználás volumenjét

Csökkenti az anabolikus hatást

Növeli a fehérjelebontást, és ezzel katabolizmust (izomlebontást) indít be

Amint látható, a kortizol esküdt ellenségünk, és nagyon nem ajánlott ujjat húzni vele, mert amit felépítettünk, rövid idő alatt lerombolhatjuk, és jön az ilyenkor törvényszerű stagnálás."


Ti meg tudjátok oldani, hogy 45 perces legyen az edzésetek? Mert nekem 60percbe beletelik a bemelegítésen és az edzés utáni nyújtáson kívül, mennyire igaz ez a cikk?


2016. máj. 29. 16:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
az embereket állandóan ijesztgetik, 3 oránként enni kell, este kazein mert össze esel, edzés közben bcaa mert katabolizmus, edzés után egyből tömegnövelő mert anabolikus ablak, csinálj 6 gyakorlatot mert a kevesebb nem ér semmit, eddzél le minden izomrostot egyesével, stb stb, ez mind arra megy ki, hogy az ember a tápkiegekhez meneküljön, mint segitség.
2016. máj. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Cortez70 ***** válasza:
Így van Herold.:)
2016. máj. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én akarva-akaratlanul is 45percet edzek általában. Sosem beszélgetek se semmi, csak edzek, zene be és kész. Mindig leedzek mindent legalább 3 gyakorlattal, 4-5 sorozattal 5-10 ismétléssel.

Ezt a parázást én kinőttem, régebben mindig izgultam, hogy izmot bontok, ha nem eszek este vagy reggel vagy csúszik egy kaja, de baromság. Pénteken kicsit túlzásba vittem az estét és szombaton a másnaposság miatt alig csúszott le vagy 50g fehérje és ugyan ennyi ch. Ma voltam edzeni és ugyan olyan jól bírtam, sőt. Nem kell f0sni, több napi kaja,kcal, makró számít, nem 2 nap alatt lesz a világ megváltva.

2016. máj. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Szerintem meg hagyd ki a tömegelést ha megfelelő a súlyod. Ha azt szeded annyi, hogy nem kell annyira megerőltetni magad, viszont nagyonn izmod lesz. Ne szedj semmit, viszont lehet többet kell edzened de sokkal egészségesebb
2016. jún. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!