Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy edzés maximum meddig tartson?

Egy edzés maximum meddig tartson?

Figyelt kérdés

Ezt egy cikkből szedtem ki:


"Elég sok kutatást végeztek már e témakörben, és nagyjából egybehangzó eredmények születtek. Tényként kezelhető, hogy 45 perc intenzív edzés után testünk az őt ért sokkhatásra válaszol kortizolt kezd termelni. Ez egy stresszhormon, melyet a mellékvese választ ki, és a testépítés eredményességét gátló folyamatokat indít be. Például:


Csökkenti a glükózfelvétel és felhasználás volumenjét

Csökkenti az anabolikus hatást

Növeli a fehérjelebontást, és ezzel katabolizmust (izomlebontást) indít be

Amint látható, a kortizol esküdt ellenségünk, és nagyon nem ajánlott ujjat húzni vele, mert amit felépítettünk, rövid idő alatt lerombolhatjuk, és jön az ilyenkor törvényszerű stagnálás."


Ti meg tudjátok oldani, hogy 45 perces legyen az edzésetek? Mert nekem 60percbe beletelik a bemelegítésen és az edzés utáni nyújtáson kívül, mennyire igaz ez a cikk?


2016. máj. 29. 16:51
1 2
 1/14 Cortez70 ***** válasza:
Kinek mi jön be, szerintem max 70-80 percbe nem árt ha belefér. Nalam kb 1 óra.
2016. máj. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1. És ez a 45 perc utáni kortizol termelés és a katabolikus hatás mennyire igaz?
2016. máj. 29. 16:54
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem kell bedőlni az ilyen túlzó irásoknak, hogy ha 50 percig edzel összzeesel. Végezz úgy, ahogy neked kényelmes. Nekem max másfél ora szokott lenni, de attol fugg mit edzek. Nem mindegy h bicepszezel egyet, v lábazol
2016. máj. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A katabokizmus meg egyáltalán nem úgy müködik, ahogy azt sokan elképzelik
2016. máj. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én ugyanezt olvastam, csak 60 perccel.

Szerintem másfél órába férjen bele, de annyiból kilehet hozni még egy nagyobb edzést is.

2016. máj. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ha ilyen alaptalan ez a cikk akkor miért írnak ilyeneket?
2016. máj. 29. 16:59
 7/14 Cortez70 ***** válasza:
Mindenfélét írnak, 20 perces anabolikus ablakról is.:)
2016. máj. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7. De azt azért, hogy mindenki vegye a fehérjeport és gyorsan igya meg, nehogy kifusson az időből :D Ennek még marketing célja sincs
2016. máj. 29. 17:04
 9/14 anonim ***** válasza:
De, igyál BCAA t edzés kozben, hogy megakadályozzad a katabolizmust :)
2016. máj. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Cortez70 ***** válasza:
Na ugye.:) Amúgy szálkásításkor nem rossz egy kis bcaa, de sokan tolják kiló számra tömegeléskor is feleslegesen.
2016. máj. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!