Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi fehérjét kell bevinni...

HungarianKiwi kérdése:

Mennyi fehérjét kell bevinni egy 65kg-os férfinak? Szedjek inkább fehérjét és utána szénhidrátdús ételt fogyasszak vagy tömegnövelőszert szedjek és miútán "meghíztam" szállkásítsak le?

Figyelt kérdés

Olvastam már olyat is, hogy sokan úgy számolják ki a napi fehérjebevitelt, hogy levonják a súlyukból a testzsíruk tömegét és az alapján "tiszta" súly* X g fehérje/kg, ennek van értelme?

Jelenleg súlyzós edzést csinálok.

Ti mit javasoltok, elsőnek hízzak meg és utánna szálkásítsak le vagy vigyek be fehérjét és állítsak hozzá össze egy megfelelő étrendet?

Ha a második esetet mondjátok miket érdemes ennem?

A másik kérdésem az lenne, hogy milyen vitaminokat ajánlottok?

Sokszor fáj sajnos a csuklóm súlyzós edzésnél.


2016. jún. 2. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:
ne szeggyé semmit, egyél 130 gramm fehérjét, 65 gramm zsirt, meg kb 200-300 gramm szénhidrátot, és kész.
2016. jún. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jaj. Aki fehérjeport használ, az sem abból fedezi a közel teljes szükségletét, ezt nem így kell.

HeroldKÁra halgass szerintem.

Van értelme a nettó testsúlyra számolgatni, az lenne a korrekt (soha senkit nem látok azt használni, de nem baj), a hájnak nem kell fehérje, de egy kis plusz általában nem árt, neked pedig, ugye, nagy plusz nem lehet, hacsak nem vagy 140 centis...


Jó étrended legyen. Olvass utána, mert nem tűnik úgy, hogy értesz hozzá.


Te döntesz, bár nem világos, mit akarsz annyira szálkásítani 65 kilón. Tömegeléskor pedig igyekezz kevés zsírt felszedni, megint csak jó étrend s persze nem túlzott deficit.

2016. jún. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Cortez70 ***** válasza:

kb 130g fehérje kell neked egy napra, ennek egy része mehet proteinporból is, de nem muszáj. Zsír kb 60-70g. Ch meg annyi, hogy jöjjön a tömeg. Ezt előre nem tudni. 65 kilóssan szerintem nem kell szálkásítani, max ha 150 centi vagy. Én vagyok 173 magas 84 kg 12 % testzsírral, és még rám is kellene tömeg. 65 kilósan pehelysúlyban vagy.

Olvasd el a sárga kapszula című könyvet az alapokról, keress rá neten. Vannak benne étrendek is.

Vitamin: nálam multi pro megy, de van aki mega daily one plust nyom, de ahhoz kell még 1g C-vitamin is pluszban és kalcium-magnézium. A multi proban meg benne van minden. Ennyi.

2016. jún. 3. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!