Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan csináljam az edzéstervet?

Hogyan csináljam az edzéstervet?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy ideje tervet váltani és arra jutottam, hogy én akarok írni egyet. Az lenne a kérdésem, hogy melyik lenne a jobb? Az izomcsoportokat napokra szedném, mint pl. Mell-Bicepsz nap vagy összegyűjtenék 6-7 alapgyakorlatot és azt csinálnám minden edzésen. Melyikkel fejlődnék jobban?

2016. jún. 6. 19:40
1 2
 1/16 Cortez70 ***** válasza:
Eddig mit végeztél?
2016. jún. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Eddig összevissza, volt, hogy heti 4naposat csináltam, csináltam A-B edzést és 6-7 alapgyakorlatból álló edzést.Próbálgattam őket, de nem tudtam eldönteni. Azelőtt meg csináltam vagy fél-háromnegyed évig bontottat, de nem volt edzéstervem, csak ami jól esett azt edzettem. Ezért akarom most komolyan venni a dolgot, hogy fejlődjek is.
2016. jún. 6. 19:44
 3/16 Cortez70 ***** válasza:
Nálam ez megy. Mell-bic, láb, pihi, váll-tric, hát-csuklya-hátsó vállrész. Try it.
2016. jún. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 crudy ***** válasza:
Cortez jól látom h nem hasazol?
2016. jún. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igazából ezen gondolkoztam, volt team suleiman csoportba dorian yates edzésterve és arra gondoltam, hogy az legyen-e vagy legyen olyan, hogy 6-7 alapgyakorlat edzésenként. ( [link] )
2016. jún. 6. 19:52
 6/16 Cortez70 ***** válasza:
Hasazok, csak az mehet bárhovà. Nem írjuk.
2016. jún. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 crudy ***** válasza:
A teljes testedzéshez több szakértelem kell h minden gyakorlat passzoljon és szerintem kezdőknek nem jó mert nekik nincs izomtudatuk. Viszont egy teljes testes edzésnél nagyon kell figyelj arra h érezd h mikor van kész minden izomcsoport. Én azt ajánlom h ha már túl vagy a átmozgatáson (ami lehet teljestest) akkor bontsd fel. Ahogy cortez írta az egy jó bontás. Háromféle lehetőséged van: ha komplementer izmokat edzel tehát egymással szemben lévő izmokat, ha előfárasztasz vagy ha teljesen tetszőlegesen szét bontod az izmokat. Szerintem először keress már kész programokat és amikor már sok tapasztalatod van, tudod h neked mi jön be és érzel minden izmot a testedben akkor írj sajátot. Vagy sz*rd le amit mondok, akkor sincs baj ha egyből belecsapsz.
2016. jún. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ennyi
2016. jún. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igazából amit összeállítottam alapgyakorlatokból edzéstervet, az így néz ki:

A nap

Fekvenyomás 5x6

Vállvonogatás 4x8

Bicepszezés állva 5x10

Mellről nyomás 4x6

Döntött törzsű evezés 5x8

Szűknyomás 4x8

Felhúzás 4x6


B nap

Guggolás 5x6

Mellről nyomás 4x6

Döntött törzsű evezés 5x8

Merevlábas felhúzás 4x8

Fekvenyomás 4x6

Bicepszezés állva 4x10

Szűknyomás 4x10


(A-B-A-B)

2016. jún. 6. 20:45
 10/16 Cortez70 ***** válasza:
Ha 4 nap menne így, akkor nem jó, mert két egymást követő napon lenne ugyanolyan gyakorlatod is. Heti 3 napban okés.
2016. jún. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!