Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy kezdjek hozzá?

Hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeptemberben kezdem az egyetemet és addigra a nyáron szeretném a lehető legtöbbet kihozni magamból izomgyarapodás terén..

Szerdától fizikai melóban nyárimunkázom (mezőgazdasági szóval zsákhordás stb 40-50kgos dolgok emelgetése) szóval lesz pénzem a dologra...


Elolvastam a sárga kapszulát, kiszámoltam a szükséges kalóriát, fehérjét, szénhidrátot, zsírt (komoly fizikai munka miatt picit rá is számoltam)


Sajnos terembe járni nem lesz időm, de van itthon egy kezdő célra megfelelő "termem"(már rengetegszer elhatároztam, hogy nekikezdek de mindig motiváció hiányában kudarcba fulladt). Fekvenyomópad, csigás hátgép tárogatóval, hasazó pad, egyenes rúd-francia,húzódzkodó, egykezes rudak és kb 150kg gumis súlytárcsa+ boxzsák


mezomorf alkat vagyok, komoly sportoló múlttal...

192centi/ 83 kg kb 10% testzsír% nehezen zsírosodom


Sikerült összeállítanom egy elég jó étrendet, de sajnos elkerülhetlen a napi 10óra munka miatt, hogy kiváltsak 1-2 étkezést valamivel...


Ebben szeretném a segítségetek kérni, vitamincsomagot már vettem, viszont ha ajánlatátok fehérjét, vagy esetleg tömegnövelőt azt nagyon megköszönném..


Gondolkoztam a zöld Jumbon, de ahogy olvasgattam sokan lepontáztátok a sok cukor miatt...

Minden infót szívesen fogadok, a célom a lehető leggyorsabb és legeredményesebb izomnövekedés..Miből milyen kiszerelést vegyek, mit ajánlatok, észrevételek?

Mivel váltsam ki a kaját, és mit nyomjak edzés után?


Az első hónapban heti 4x szeretnék teljes testes végezni, utána menne az osztott...



2016. jún. 6. 21:24
1 2
 1/12 Cortez70 ***** válasza:
Heti 3 napos teljes testes terv kell. Jumbo helyett protein + zab, de mehet mellé némi gyümölcs is.
2016. jún. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tömegnövelő pénzpocsékolás,fehérjéből a legtöbb fehérje jó a nagyobb gyártóknál, az ízt meg majd kiválogatod (én nem szoktam inni majd írnak neked konkrét termékeket) és nem muszáj áttérned osztott edzésre,naturalba megfelelőbb is a teljes testes, a fizikai munka mellett figyelj a megfelelő alvásidőre, mert 5-6 órás alvásokkal szo.pás lenne a nap.
2016. jún. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 crudy ***** válasza:
Na végre egy normális ember. Zöld jumbo eszedbe ne jusson. Vegyél egy jó fehérjét és keverd be zabbal. Ez a jó tömegnövelő. Ha van pénz dögivel akkor én mhp - up your masst ajánlok. Nálam verhetetlen tömegnövelő. Fehérjéből válassz egy jó koncentráciumot. Én nem szeretem scitecet így szerintem azt kerüld de biotechel, gasparival, Dymatize, optimum, Olimp. ezekkel a gyártókkal nincs baj.
2016. jún. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ennyi
2016. jún. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3. A scitec-et miért kell kerülni?
2016. jún. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 crudy ***** válasza:
Nem vagyok táplálék ellenőr se hasonló (erről az oldalról cortez többet tudna mesélni) de nálam megbukott. A scitec termékek nem azért népszerűek mert kiharcolta magának a minőséget hanem azért mert magyar termék így érhetően Magyarországon brutális marketingje van. Pl zöld jumbo. Persze ugyan az technikailag de szerintem az is jobb ha dextrozt öntesz le a szádba mint az a vacak. Tényleg az egy hulladék termék. A 100% whey proval speciel nincs bajom csak annyi h másfélszer drágább mint bégy évvel ezelőtt és nem azért mert a scitec minőségi szintet ugrott hanem azért mert megtehetik h eladják annyiért. Ezzel szemben egy a tényleg kiváló márkák termékeinek ára nem változott. A scitec hozza ki sorra az új termékeket és szerintem ez nép butítás. Napi egy kérdés tuti van itt ami az h mit szedjek h vastagabb legyek. Nyilván ez azért van mert annyi különféle tápkieg van már h az emberek elhiszik h attól nőnek. És végül jó pár éve halottam h a scitec büszke h saját üzemmel rendelkezik. Na most ezt az üzemet senki nem találta meg és kiderült h a scitec Romániában egy mogyorófeldolgozó üzemben készül
2016. jún. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6. Jó de ha így nézzük a biotech tömegnövelője se kevésbé hulladék mint a scitec-é az is teli van ba.szva cukorral, minden gyártónak van ilyen csodás tömegnövelője és mind hulladék.
2016. jún. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 crudy ***** válasza:
Persze ezért írtam az up your masst. Az egy oké tömegelő szer és míg a biotech és egyéb középkategóriás gyártók tömegelője gyanúsan 3000/2kilogramm áron repül Az uym. 10 rongy. Ha az ember nem akar pénz költeni és tömegnövelőt akarsz nyilván protein és zab.
2016. jún. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

5kgos 100% Whey Protein Professional néztem vagy 4kgos

Nitro Pure Wheyt...Tehát ledarálom a zabot + fehérje és leküldöm egy étkezés helyett?:D Nem irreálisan sok az a zabmennyiség ami a kellő szénhidrátot adja (100-150g)??

Valamint edzés utánra ugye a gyorsabb felszívódású ch kellene, oda fehérje + vitargo vagy dextroz mehet?

2016. jún. 6. 21:52
 10/12 crudy ***** válasza:
Hát ha mindenképp scitecnél maradsz akkor vitargo. Fehérjéből szerintem biotech. Ne aggódj. Simán lefog menni az a zab főleg h iszod.
2016. jún. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!