Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha pl. X fekvőtámaszt megcsiná...

Ha pl. X fekvőtámaszt megcsinálok aztán az izmaim iszonyatosan megfájdulnak (nem izomlázasak, hanem belehasít egy fájdalom), akkor lehet valami sérülés, ha a fájdalom mellett is folytatom tovább az edzést, vagy inkább pihentessem a fájó izmokat?

Figyelt kérdés

Nem ilyen izomlázról van szó, hanem éles hasító fájdalomról. Ugyanezt többféle izomcsoport edzésénél is éreztem. Arra gondoltam, hogy talán azért van ez, mert nem mozogtam egy jó ideje rendszeresen, csak most kezdtem el újra aktívan.

Nem szeretem, ha kitűzök egy célt hogy ebből-ennyit akarok és aztán csak egyszerű izomfájdalom miatt félbeszakítsam, de azt sem akarom, hogy ha ebből lehet valami baj, megerőltetem, leszakadnak izmok, akármi... hát azt se szeretném :)



2016. jún. 7. 09:41
 1/1 anonim válasza:
Nem lehet csak úgy beleugrani megerőltető edzésekbe, készitsd fel rá a szervezeted. Melegíts be előtte és először olyan gyakorlatokat válassz amik nem terhelik nagyon az izmokat, izületeket, aztán később nehezítheted.
2016. jún. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!