Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mekkora probléma, ha két...

TSkull kérdése:

Mekkora probléma, ha két egymás utáni nap edzek egy izomcsoportot?

Figyelt kérdés

Csak úgy tudom megoldani, az edzéseimet, hogy kedd-szerda-csütrötökön megyek el terembe. Már nagyon unom az ilyen csontig rágott mell-bicepsz nap meg lábnap, meg az ehhez hasonló napi 1-2 izomcsoportos edzéseket.

Minden nap szeretnék minél több izmot edzeni, persze a racionalitás határain belül. Tudtom szerint, egy izom miután jól meg van edzve min. 48 óra pihenés tán regenerálódik. Viszont van olyan izomcsoport, hogy nem tudok neki ennyi szünetet hagyni az idő miatt. Mennyire lehet ez nagy probléma?



2016. jún. 17. 07:12
 1/6 Cortez70 ***** válasza:
0%
Nem fogsz így fejlődni. Nekünk nem gond.
2016. jún. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Hat akkor menj csak kedden es csutortokon.

Ha meg fejlodni akarsz akkor csinald rendesen es ugy ahogy kell... s ne kenyeskedj

2016. jún. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja szóval a fejlődésre csak 1 kőbe vésett módszer van, semmi más lehetőség. Értem. Tehát inkább eddzek egy izomcsoportot egy héten csak 1x, mint heti 2x egymás utáni napon.
2016. jún. 17. 09:28
 4/6 Cortez70 ***** válasza:
45%
Nem. Lehet edzeni többször is, de nem egymás utáni napon.
2016. jún. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
miért csak egyszer lehetne? nem értem a logikádat. ha egy hetet nézünk, és mondjuk a vasárnapot kiveszed, akkor is van hat napod. Hat napon belül szépen el tudod osztani az edzésedet, nem kell így egybe nyomorítani. A probléma az, hogy ha leedzel egy izmot/izomcsoportot, akkor annak regenerálódnia kell, ami még a legjobb esetben is tovább tart mint egy nap. Ha tényleg csak így bírod megoldani, hogy három egymást követő napon mész, akkor sajnos a legjobb amit tehetsz ha egy izmot egyszer edzel meg. A több edzés nem feltétlenül jelent jobb eredményeket.
2016. jún. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem voltam eléggé részletes. Hétvége és a péntek absz kiesik. Egy nap főzés egy heti kajának, ami legrosszabb esetben a hétfő. De most nem ez a lényeges.

Nem minden edzés alkalmával ugyanazt csinálom, tehát:

1. het

Kedd : mell-láb ; Szerda : Hat ; Csutortok: Mell-lab.

2. Het

Kedd:Mell-hat ; Szerda: Lab ; Csutortok: Mell-hat

3. Het

Kedd:Hat-lab ; Szerda: Mell ; Csutortok: Hat-lab


Minden edzesen egy fo gyakorlat 6x6-al, 4 masodlagos 3-4x12 ; kiegeszito gyak. 2-3x25-30 ismetles.


Tudom cifra, de szeretek kiserletezni. Amugy is minden alkalommal kemenyen edzek, ugyh. A fejlodes nem maradhat el. (most eltekintunk a kajatol , mert a kerdes eleve nem arra iranyult.)

2016. jún. 17. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!