Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan edzek úgy, ha esetleg...

Hogyan edzek úgy, ha esetleg az ízületeim megkoptak jelentősen (genetikai hajlam miatt)?

Figyelt kérdés
Sporttársak! Segítség! Nincsenek ízületi fájdalmaim,de örököltem egy betegséget,amitől csontosodásra hajlamos a szervezetem. A könyökeim kissé korlátozódtak,nem tudom teljesen kinyújtani.(apám ugyan így van) elmentem röntgenre,hogy mit lehet tenni vele,és a bal könyökömet röntgenezték meg. azt írták az ízületi rések jelentősen beszűkültek. félek,hogy a kopás miatt eltiltanak a testépítéstől. ha esetleg a könyökeimben van csak ilyen mértékű kopás,hogyan tudnám úgy folytatni,hogy a könyökeimet ne koptassam tovább? arra gondoltam,hogy a fekvenyomást,és a scott padot elfelejtem. de mi van ha nem emelhetek a karjaimmal súlyt egyáltalán? arra gondoltam húzódzkodással talán nem terhelném annyira,és mégis legalább minimálisan tudnám "edzeni" a bicepszem. írjatok,mik a tapasztalataitok? nem akarom abba hagyni végleg.abba beleőrülnék. jelenleg az animal flex et szedem kb egy hete,hátha a vizsgálatokig esetleg javít valamit. segítsetek,mit tegyek? köszönöm! 34 F

2016. júl. 3. 11:57
 1/3 Kincsesne válasza:

A klasszikusnak számító mondást gondolja meg:

"Ami nem megy, azt ne erőltessük!"

Ha valakinek nincs lába, ne akarjon keringőzni. Ha valaki nem lát, ne akarjon festőművésznek tanulni.

Szerintem keressen szakrendelőben a bajához értő orvost, esetleg természetgyógyászt, hogy segítsen az ízületei helyrehozásában, - amennyire lehetséges.

Mi értelme lenne tovább erőltetnie magát? Megvan a veszélye, hogy állapota tovább romlik: a megerőltető edzésektől erősödhet a már most is problémát okozó KOPÁS!

Válasszon más "életcélt", mint a "testépítést", - egy fiatalember előtt számtalan ÉRTELMES lehetőség van!

A sportszerű testmozgást persze, nem kell abbahagyni, de kevésbé megerőltetőt válasszon. Erre talán jó lehet az úszás is. Talán a gyógyfürdő is használhat, - ha jó hatású vízben "tornázik". Nekem a derekam, hátam fáj olykor, - a szakrendelő szakorvosa gyógytornára tanított. Talán ez is segíthet. Sikeres gyógyulást, és harmonikus családi kapcsolatokat kívánok, amitől kisebbnek is érezheti majd a problémáját.

2016. júl. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nekem nem fáj semmim,más okból készítettek röntgent és az mutatta ki a kopást. haladó testépítő vagyok,szépen kidolgozva. ez az életem része. a félelmem abból adódik,ha abba kell hagynom,akkor nem lehetek többé ilyen. ha ezt fel kell adnom,az életet adom fel. :( nem tudnék tovább úgy élni,hogy lecsoffadok. ha súlyokkal nem is lehet,legalább húzódzkodás,vagy ilyesmi gyakorlatokra gondoltam. úszás,biciklizés számomra nem olyan igazi sport. vízben pánikom van,biciklizés meg nem izmosít csak lábra. :(
2016. júl. 6. 11:09
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a jó kivánságokat,önnek is jó egészséget,boldogságot!
2016. júl. 6. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!