Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés utáni turmixba a dextróz...

Edzés utáni turmixba a dextróz mellé zabpehely jó ötlet? Milyen lesz tőle a felszívódás?

Figyelt kérdés

Nem vagyok testépítő, csupán súlyzós és saját testsúlyos edzés kombinációját végzem. A napirendem miatt elég sok idő kimarad az délutáni edzés utáni étkezésem és a vacsora között, ezért egy tartalmasabb turmixot szoktam fogyasztani: a fehérjekoncentrátum és az 50 g dextróz mellett van benne kb. 50 g zabpehely is.

Talán Montez írt olyasmit, hogy ez így teljesen jó, mert az anabolikus kapu, bár létezik, nem zárul be olyan gyorsan. Sok helyütt azt olvastam, hogy a zab (rost) nagyon lelassítja a felszívódást. Én nem vettem észre negatív változást, sőt, jobban is ízlik így a fehérje, mert imádom a zabot minden formában.


Nektek mi a véleményetek erről?



2016. júl. 11. 11:20
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Egyetértek, szerintem is ezek a fontos kiegészítők. Az edzés utáni turmixon kívül nálam is megy multivitamin (jelenleg one-a-day), 1000 mg C-vitamin, és kalcium-magnézium. Omega3 mondjuk nem, de sok halat eszem. A Ca-Mg még azért is jó, mert hosszabb távokat is futok és bringázok, ahol szintén jól jön.
2016. júl. 11. 19:08
 12/12 anonim ***** válasza:
Jo tudni
2016. júl. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!