Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés utáni turmixba a dextróz...

Edzés utáni turmixba a dextróz mellé zabpehely jó ötlet? Milyen lesz tőle a felszívódás?

Figyelt kérdés

Nem vagyok testépítő, csupán súlyzós és saját testsúlyos edzés kombinációját végzem. A napirendem miatt elég sok idő kimarad az délutáni edzés utáni étkezésem és a vacsora között, ezért egy tartalmasabb turmixot szoktam fogyasztani: a fehérjekoncentrátum és az 50 g dextróz mellett van benne kb. 50 g zabpehely is.

Talán Montez írt olyasmit, hogy ez így teljesen jó, mert az anabolikus kapu, bár létezik, nem zárul be olyan gyorsan. Sok helyütt azt olvastam, hogy a zab (rost) nagyon lelassítja a felszívódást. Én nem vettem észre negatív változást, sőt, jobban is ízlik így a fehérje, mert imádom a zabot minden formában.


Nektek mi a véleményetek erről?



2016. júl. 11. 11:20
1 2
 1/12 Cortez70 ***** válasza:
Nem is kell bele cukor, elèg a zab.
2016. júl. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Anabolikus kapu xd
2016. júl. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Vagy ablak? Valamilyen nyílászáró, az a lényeg.:)


Montezzel egyébként (ismét) egyetértek: kissé túl van lihegve ez az edzés utáni glikogénraktár-visszatöltés. De mégis maradnék ennél a fehérje-dextróz-zab kombinációnál, mert nekem nagyon bevált, és esetleg a cukrot csökkentem, ha túl soknak érzem.

2016. júl. 11. 11:43
 4/12 likebike ***** válasza:
100%
Nincs semmilyen anabolikus ablak/kapu/lyuk/nyílászáró/gödör/ajtó.A lényeg,hogy meglegyen a napi bevitel.Én edzés után mindig várok egy fél órát és utána eszek,jobban esik.
2016. júl. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2016. júl. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Most itt mivel értesz egyet? Minek kérdezel ha ennyire profi vagy? Te nyílászáró
2016. júl. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, ha nem tudsz érdemben hozzászólni valamihez, akkor kérlek, ne szólj hozzá. Nem állítottam, hogy szakértő vagyok, csak annyit tudok, amennyit innen-onnan összeolvastam, és mindenhol elég sok ellentmondással találkozik az ember. Pl. az anabolikus ablak létében is szerintem lehet valami igazság, máskülönben nem létezne ez a kifejezés. De a lényeg, hogy nem ezen fog múlni a forma.
2016. júl. 11. 13:54
 8/12 likebike ***** válasza:
Nincs benne semmi igazság,kitalálták,hogy jó drágán el tudják adni a tápkiegeket.
2016. júl. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ebben is van valami. Ezért is jó a gyakorikerdesek.hu, mert itt tapasztalatot cserélhetünk, és megbeszélhetjük, melyik tápkieg hasznos, és melyik felesleges.
2016. júl. 11. 14:08
 10/12 likebike ***** válasza:
Multivitamin az kell mindenképp.Utána fehérje,ha nem tudsz eleget bevinni szilárd kajából.Kreatin pár hónap edzésmúlt után használható,amikor csökken az erőszint.Szálkásításnál is mehet,amikor alacsony szénhidráton vagy.Van aminosavtabletta meg bedurrantó,de én ezeket fölöslegesnek tartom,enélkül is lehet egy jót edzeni.A vitaminokkal ne spórolj,sokat segíthetnek az egészséged megőrzésében
2016. júl. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!