Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szeretnék elkezdedi edzeni,...

Kecskeszárny kérdése:

Szeretnék elkezdedi edzeni, mindenre! De hogyan kezdjem el? Minden nap edzenék. De csak itthon tudok mert kis faluba lakom.13/L

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy kezdjek el edzeni. Minden nap mennyit csináljak mit. Valaki mondjuk aki ebbe "otthon van:D" leírná nekem hogy ez hogy működik? Hogy csináljam? Fehérjét iyak vagy valami? Szeretnék izmosodni (kicsit), nem szeretném nagyon kigyúrni magam, csak hogy azért legyen kis kockahas, jó fenék, kis izom:) Előre köszönöm a válaszokat!:)

#edzés #kockahas #edzés itthon ##hogykezdjekeledzeni ##jófenék ##itthoniedzés ##hogykezdjemel ##hányszor
2016. júl. 23. 18:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Olvasd el a sárga kapsz... vagy inkább ne.


Tanulj egy kis anatómiát elsőnek és csinálj olyan gyakorlatokat amiket otthon tudsz heti 4x napi kb. 1 órában.


Mellette járj el futni.

2016. júl. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
0%

Szia, én is ott tartok,hogy elszeretnék kezdeni edzeni hogy egy kicsit én is izmosodjak és nem azért mert fogyózni szeretnék. Azt tanácsolom ,hogy reggel legyen egy futás (legyen egy cél ,hogy én most elfutok odáig aztán vissza vagy csinálsz egy kört és a legjobb hogy egy faluban laksz így biztonságosabb a futás közlekedés célból) Legyen délben és este,azt ajánlóm hogy ez mind evés után vagyis reggeli,ebéd és vacsora után egy kis levezető futás. Csinálhatsz olyan gyakorlatokat amit a suliban tesi órákon szoktatok:hasizom felülések ezek a kockahas építésre jók aztán alkar támasz ez a karon lévő izmok felépítésében, guggolás a jó fenék érdekében .Ezeket a saját minden napjaidhoz kell időzítened ,a gyakorlatokat pedig kétféleképpen tudod fel osztani : hogy időre pl.: 20 percig hasprés vagy 10 percig guggolás vagy hogy hétfőn elkezded 10db hasprés,alkar..stb. mindenből 10 aztán más nap már 15 vagyis minden nap 5db növeled . Egyébként sok fajta edzés terv van fent az interneten keresgélj ha az enyém éppen nem tetszik meg vannak ilyen appok amik edzéstervet készítenek és mindig csipog amikor kezdened kell :) Evésnél pedig 6 óra után semmiképp ne egyél,próbáld ki hagyni étkezésnél a szénhidrátot:fehér kenyér,kóla és cukros üdítők,édesség ,kristálycukor,keksz,chips,krumpli,kukorica..stb. Fehér kenyér helyett egyél teljes kiőrlésűt,kristálycukor helyett barna cukort de nem kell ennyire figyelned ezekre elég ha anyukádat megkéred főzőn egy kicsit egészségebben, ha nem muszáj ne egyél édességet vagyis próbálja kevesebbet enni ,müzli helyett zabpehely...

Viszont ne igyál ilyen fehérje készítményeket.

Edzés után sok vizet vigyél a szervezetedbe :) Hajrá majd írj hogyan haladtál.

15/L

2016. júl. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Második hozzászóló, szerinted a tk kenyér nem szénhidrát? Elárulom, hogy még a zöldség is jobbára az, de már szinte fel se veszem, ha valaki azt nem veszi annak. De a kenyér? Jaj. S miért ne enne 6 után?


A 13 évesek edzését meghagyom másnak, aki ért hozzá, hogy ilyen gyenge korban mit szabad és mit nem.

Csak 1-2 megjegyzésem lenne.

1. Ne aggódj, hogy nagyon kigyúrod magad. Nem fogod. Nyugodtan eddz keményen (már amennyire az adott életkorodban még OK, megfelelő pihenéssel, persze).

2. A kockahashoz szálkásítani kell. Persze, nem árt, ha erősíted a hasizmod, nyilván az is számít, de hájréteg alatt nem fog látszani.

3. Akkor igyál fehérjét, ha nem tudsz rendesen enni. Ha ételből megvan a fehérje, tök felesleges a fehérjepor (hacsak nem szimpatikus neked valamiért ilyen formában, pl. a fehérjeforrásaid jobbára igen kalóriadúsak, így nem fér az étrendedbe elég).


Ne erősíts mindennap, regenerálódni is kell. A kezdők tipikusan heti 3 teljes testes edzést nyomnak, elég az. Persze edzhetsz mindennap, gyaloglás, futás, biciklizés...etc.

2016. júl. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Rossz nezni istenem amit irtok -.-" utolso te meg annyira okos lehetsz. Pot a kaja a legfontosabb. Azt kell megcsinalni kulonben mi levegobol epitesz izmot v mi? Meg h ne egyen hat utan? Max ha elmegy aludni meg ha elotte beviszi a szukseges kaloriat. Szorozd be a sulyod 50el es annyi kaloriat vigyel be kezdesnek aztan ha hizol oke ha nem akkor emeled. Ezt ozd el kb 10%zsir 30%feherje 60%ch. Egyben jot irtal h ne egyen szart szoval egyel rizst meg zabot ch-nak feherje meg turo tojas husok. Az edzes meg fekvotamasz,kezemallasbol "fekvo", hasores,guggolas,kitores,allovadli. Ha van lehetoseged huzodszkodj. Ennyi kb meg pihenny eleget
2016. júl. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
#2.nak szolt nem neked 3. Te lealabb ertesz hozza
2016. júl. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Azert a sarga kapszula az nem olyan rossz otlet csak nem kell annyira kemenyen csinalni meg a 2. Is tanulhatna belole az etrend benne eleg jol le van irva feherje nem kell es nem leszel tole nagyon izmos pl meg nezel egy natural noi versenyzot jo esetbe 10 ev mulva elered amire kicsi az esely

Gyakorlatoknak meg sajat testes vagy 1.5 l es palack megteszi vagy veszel egy 1-2kg os sulyzot vagy tarcsat

2016. júl. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
0%

#3-as és #4-es hozzászóló én vagyok a második hozzászóló és tudom,hogy a teljes kiőrlésű is szénhidrát csak az egészségesebb azért ajánlottam.

A 6 óra utáni nem evés szintén egészségesebb, ezt pedig több embertől hallottam: edzőtársak,edző,ismerősök és utána is nézetem egyéb oldalakon ,tv műsorokon ahol ezt ajánlották.

Én ezekkel az információkkal tudtam segíteni viszont nem kell belekötni az emberbe ha viszont kivetni valótok van azzal amit írtam azt kulturáltan is lehet közölni és ahogy ti írtátok az cseppet sem volt az.

2016. júl. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Cortez70 ***** válasza:
100%
7, te ne adj tanácsot kislány. Totál idióta vagy. Baromság a 6 után nem evés, ahogy az egész írásod az volt. Menj a kiskegyedbe vagy a nők lapjához baromságot írogatni.
2016. júl. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Meg neznem azt az edzot aki ilyet mond milyen annak a vegzetsege

Legkorobban is 9 eszek utoljara de van hogy eltolodik akar 10 re is ha sok a dolgom

2016. júl. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem voltam durva s igenis fura olvasni, hogy azt írod, ne egyen szénhidrátot, ami hajmeresztő, majd olyat ajánlasz, ami még a laikusok szerint is szénhidrát. Az OK, hogy legalább lassú felszívódású, más kérdés, hogy sokaknak az se jó (nekem gluténes szénhidrátbomba, a legkeményebb kilengésekkor eszem maximum, de nem vagyok magamra büszke... persze van, akinek belefér. ez egyéni).


Dehogy egészséges 6 után nem enni. Nézd, én meg tudom oldani, hogy lefekvés előtt 8-10 órával eszem utoljára (hogy ez nálam olykor 6 utánra esik, az már kérdés, a kérdező 13 éves, remélhetőleg nem fekszik későn), de én született időszakos böjtölő vagyok, kis evési ablakkal. Sok ember nem bírná ki 6-tól lefekvésig, majd alvás... Elrontaná az éjszakai nyugalmát, hogy éhezve alszik. Semmi logikát nem látok abban, hogy lefekvés előtt jópár órán át nem szabad enni. S miért pont 6? Még a 13 évesek sem egyforma időben fekszenek s tuti inkább az számít, nem az óra.

2016. júl. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!