Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi izmot tart meg a test...

Mennyi izmot tart meg a test ha kevesebb a kaja?

Figyelt kérdés

A kérdésem arra vonatkozik,hogy ha valaki nem engedheti meg magánka,hogy marhahúst egyen meg csupa jó minőségű ételt+ fehérjeporok és egyebek,de

pár hónapig,fél évig,1 évig anyagi áldozatot hoz,hogy megvehesse ami kell a növekedéshez és utána ez elmarad akkor a test a felszedett izomzatból mennyit tart meg?


Ha már nem tudja valaki azt a mennyiségű fehérjét biztosítani ami a növekedéshez vagy a szinten tartáshoz kell akkor mennyi marad meg?



2016. aug. 5. 13:21
1 2
 11/18 likebike ***** válasza:
Mármint nem minden nap veszem meg a boltból,megy naponta a b-komplex,c-1000 vitamin,kálcium-magnézium.Valami izületvédőt szeretnék még,nem tudtok valami jót?Tudom,az Arthro Guard jó lenne,de most nem jut arra. a zselatinról hallottam,hogy az is védi az izületeket,megfelelne?
2016. aug. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Cortez70 ***** válasza:
10g zselatin naponta oké, ha megelőzésre kell. Ha gond van, akkor már kell az arthro guard.
2016. aug. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 likebike ***** válasza:
Nincs gond,csak védeni akarom az izületeim.Üzletekbe hol kapok ilyet?Mármint melyik részlegnél keressem?
2016. aug. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Az ilyen sütős, tortás dolgok fele keresd, legalábbis én ott láttam a Spárba.
2016. aug. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, egyrészt ha megvannak a makrók akkor is fejlődni fogsz, ehetsz te szénhidrátnak kakaóscsigát fehérjének meg kolbászt szalonnával, csak más kérdés, hogy soha nem lesz olyan minőségű fizikumod, a belső szerveid még több melót kapnak mintha nem is sportolnál - hiszen több tápanyagot viszel be szemétből - és a cukorbetegség ott fog lebegni a fejed felett az elszállt koleszterinnel meg a többi mai betegséggel együtt. Akkor meg minek edzel? Hogy izmos beteg legyél? :D


Vagy eszel egészségesen. Körülbelül 850 forint 1 napi étkezés 1g fehérjével és 3g szénhidráttal számolva egy 80 kilós embernek. Kiszámoltam régebben. Szóval mondjuk 75 kilóra feljössz és szép az izomzatod, akkor naponta 850 forintból megúszod és hiába "csak" 75 kiló vagy, azzal már emberi, sportos kinézeted lesz. És akkor én nem is csirkecomb filével, hanem csirkemellel számoltam.


Amúgy meg ha valamit szeretnél elérni, akkor ne erre spórolgass, hanem tandíjra és tanulj tovább, hogy jobb munkahelyed legyen. Ha ez megvan, akkor majd edzhetsz spórolgatás nélkül is nyugodtan.

2016. aug. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Amúgy a lényeget senki nem írta le neked:


Annyi marad meg, amennyit edzeni ÉS enni tudsz.

2016. aug. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
mi lenne azzal aki nem esik húst? nem értem. 8 hónapja nem ettem húst. és? fehérje = fehérje, mindegy miből viszed be
2016. aug. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Aszkétább, de egészségtudatos és nekem passzoló napot szálkásításkor 500-ból ki tudok hozni. Nem szoktam, s lehet, hogy így nem tudnám az étellel bevinni az összes mikrotápanyagot (bár nem állnék rosszul), de megoldható. A pénzt főleg a fehérje viszi el, mind a szénhidrát, mind a zsír olcsó energiát ad. Ezen az árszinten ez már nem sovány fehérje, az drágább táplálkozást jelentene... De energia úgyis kell.


Miért kellene húst enni? Eszem egy csomó komplett, minőségi állati fehérjét (finom házi tojást), húst pont nem. Nem történik semmi. Akár növényeken is élhetnék, ha összehozom az aminosavprofilt, a szervezetemnek pontosan ugyanolyan építőkockákat biztosít...


Azt nem lehet megmondani, mennyi marad meg, eleve nem teljesen egyértelmű a fehérjeigény (nyilván nem az van, hogy ha 2 g/ttkg alá mész, akkor automatikusan bomlik az izom, főleg, hogy a nettó ttkg is jó és 1,5 is elég sokaknak még a fejlődéshez is, egyeseknek az 1 is...), genetika, millió faktor. De ez nem is fontos. Vidd be a fehérjét. Extrém csórónak kell lenned, hogy ne legyél rá képes. Napi ezerből egész normálisan ehetsz (makrók és egészség szempontjából is), ha nagy a kalóriaigényed, akkor sincs semmi, hisz az energiát adó makrotápanyagod olcsó. No persze, flancos kis igényeket nem elégít ki ennyi pénz, de a minimális fehérjebevitel, szezonális zöldség, olcsó gabona, olcsó olajos magvak, energiatartalmat tekintve olcsó kókuszzsír, ezek azért beleférnek.

2016. aug. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!