Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért mondjátok azt, hogy a...

Miért mondjátok azt, hogy a fekvőtámasz rossz gyakorlat?

Figyelt kérdés
Szerintem jó gyakorlat, de mindig látom, hogy azt írjátok, hogy nem ad elég terhelést, stbb.. Beismerem magában nem nehéz, könnyű beleszokni, de nehezítve mi a baj vele? Szerintem egyikőtök se tudna megcsinálni 1 fekvőtámaszt sem, nehezítve. Kíváncsi lennék, aki azt írja, hogy rossz gyakorlat, az tudna-e 80kg plusszal a nyakában fekvőtámaszozni. Esetleg 1 kezes fekvőtámaszt, de még az sem olyan nehéz, mint plussz súllyal. Nem azt mondom, hogy csak az kell, én fekvenyomás és tolódzkodás mellé csinálnám, de nektek mi a bajotok a fekvőtámasszal? Szerintem egy igen nehéz gyakorlat, ha + súllyal nehezítik.

2016. aug. 24. 17:14
 1/8 Cortez70 ***** válasza:
Nehezítve plusz súllyal jó gyakorlat. Anélkül meg nokedli terhelést ad. Ennyi, nem kell túlaggódni.
2016. aug. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem is jó, nehezítve, de láttam pár kérdést, ahol azt írják, hogy rossz gyakorlat.Nem azt mondom, hogy ettől, olyan nagy izmaim lesznek, főleg naturálban, de szerintem sokkal jobb lesz az erőszintem.
2016. aug. 24. 17:26
 3/8 Cortez70 ***** válasza:
Azt akkor írjuk, ha sima fekvőről van szó terhelés nélkül. Persze van akinek az is elég eleinte, ha nincs jó kondiban.
2016. aug. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mi a cél. Izom állóképesség növelésre jó,kicsit szálkásítani is. De ha belegondolsz akkor ez egy fordított fekvenyomás csak a súly kb a testsúlyod fele,mert a lábad is kitámaszt. Tehát ha pl 70 kg vagy akkor 35 kg-al nyomsz fekve ami elég kevéske.De ha nem cél a minél nagyobb súlyok emelése és nagy izomtömeg elérése ,akkor nem probléma, csináld ártani nem fog.
2016. aug. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Cortez70 ***** válasza:

Szálkásítani??? Miért, az gyakorlatfüggő vagy súlyfüggő? Ez baromság. Nincs olyan, hogy ez a gyakorlat szálkásít az meg nem! Étrendfüggő! Meg nem kis terheléssel kell szálkásítani!

Fekvőtámasznál 65-70%-át mozgatod a testsúlyodnak, nézd meg mérleggel. Egy 70 kilós ember ha fekvőtámaszozik, akkor a terhelés kb 45-50 kg.

2016. aug. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Éppen ezért nehezíteném + súllyal, hogy csak 8-10 ismétlés menjen.
2016. aug. 24. 17:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Szálkásítani kisebb súllyal és sok ismétléssel kell,legalábbis rengetegen így mondják.
2016. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Cortez70 ***** válasza:
Ez baromság. Marad a nagy súly. Ha kicsi súllyal nyomod akkor izmot vesztesz. A kaja változik és több kardio megy. Ennyi. Google: szálkásítás tévhitek. Jó olvasást.
2016. aug. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!