Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit ajánlanátok? 14 éves fiú...

Maestro69 kérdése:

Mit ajánlanátok? 14 éves fiú vagyok és erősödni akarok, illetve az állóképességemet (és erő állokepesség) szeretnem növelni.

Figyelt kérdés
Fekvőtámaszból max 20-at tudok csinálni, tolodzkodásból max 4-5öt, húzódzkodásból nagy nehezen 1-et, azt is erőlködéssel, na most az en célom az, hogy megtudják csinálni sokkal több fekvőtámaszt, tolodzkodást, és tudjak jól húzódzkodni és ez mellet pedig jó állokepességet, kondíciót szeretnék, kaja rendben van, milyen edzéstervet ajánlanátok, hogy kezdjek neki, hogy csináljam??

2016. aug. 31. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Elsőnek jó ha az alapgyakorlatokat kimaxolod, aztán 16 évesen már jöhet a kondi is.


Fekvő, tolódzkodás, húzódzkodás, guggolás, lábemelés, hasprés, híd. (és nyilván ezeknek minden formája, különböző fogásokkal)


Érdemes hetente 3x teljes testre edzeni ezekkel a gyakorlatokkal és nyújtani minden edzés után.


Egyél több egészséges kaját.

Hús, tojás, gyümölcs, zöldség, olajos magvak, hüvelyesek, túró, joghurt, teljes kiőrlésű zabpehely.

2016. aug. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A gyakorlatokból kihagytam: kézállásból karhajlítás :)
2016. aug. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
16 éves koromtól akarok menni kondiba,úgy igazán izmot épiteni,de addig is szeretnem az erőmet és az állóképességemet fejleszteni hogy amikor majd megyek kondiba ne legyek egy nagy 0. És állokepességre mit ajánlasz? És hogy csináljam hogy több fekvő menjen és tudjak húzódzkodni??
2016. szept. 1. 08:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyakorold, nem egy hét alatt fog összejönni.

Nekem pl. a kézenállás fél év volt mire megtanultam rendesen a te korodban, heti 3 alkalommal gyakoroltam és végül sikerült, azóta bármikor meg tudok csinálni legalább 15-20 karhajlítást benne.

2016. szept. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!