Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kicsit szeretnék izmosodni...

Kicsit szeretnék izmosodni csak nem tudom hogyan és mivel. Kondiba nem akarok járni! Tudnátok tippeket adni?

Figyelt kérdés
Szóval szeretnék egy kicsit több izmat a felkaromra és a mellette. 15 éves fiú vagyok. Nem nagyon tudok felvenni pólót mert olyan mintha két fogpiszkáló lógna ki az újjain. Milyen otthoni eszközökkel tudnék ezen változtatni?

2016. aug. 29. 22:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Elsőként egyél többet értékes tápanyagokból. (hús, túró, tojás, zöldség, gyümölcs, olajos magvak, hüvelyesek, teljes őrlésű gabona...)


Én is otthon edzem, decathlonból szoktam rendelni a súlyokat, eszközöket. Szerintem ott a legjobb az ár-érték arány.

2016. aug. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Miért nem akarsz kondiba menni? Csak mert anélkül nem fog menni :)
2016. aug. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Amúgy egy magasság/súlyt írhattál volna, hogy mennyire fogpiszkáló az a kar. Egyél k8rva sokat, egy dolgot számolj, a kalóriát, kb 4-5 ezer körül egyél naponta a lényeg, hogy 4 alatt ne legyél. Megihatsz naponta 2 liter teljes (3,5%) tejet is a kaja mellé, attól kicsit bezsírosodsz de az mindegy mert a fogpiszkálóid kevésbé látszanak majd tőle fogpiszkálónak úgyhogy jó lesz. Ha laktózérzékeny vagy akkor ne. A lényeg a sok kaja, 4000 kcal minimum, ha nagyon durván fogpiszkáló vagy akkor bármilyen kaja, örülni fogsz a zsírnak is ha végre rád kerül hidd el, meg sok edzés lehetőleg konditeremben, ha nem akkor vegyél valami súlyokat. Fekvőtámasz meg ilyesmik nagyon jó csak egy gramm izom nem fog rád kerülni. Ennyi.
2016. aug. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 likebike ***** válasza:

Nem a kalóriát kell számolni,hanem a makrókat,ha 4000kcal-t bevisz,de nem tápanyagokból,hanem szemétből(meis kaja,pizza stb),akkor elhízni fog,nem izmosodni,mert nincs miből építsen izmot.

Meg mindenkinek más a kalóriaigénye.Valaki 2000kalóriával tömegel,valaki meg ennyivel diétázik.Nem lehet előírni,neki mennyi kell. De ha a fehérje,ch,zsír arányok jók és keményen edzesz,sokat pihensz,akkor fejlődni fogsz és megvan az elegendő kalória a növekedéshez.

Ha van két 70kg-os ember,keményen edzenek,pihennek,de az egyik 2500kcalt rizsből,csirkéből,mogyoróból,tésztából visz be,a másik meg kólából,pizzából,hamburgerből visz be,akkor szinte biztos,hogy az első fog jobban fejlődni,mert jobban kajál.

2016. aug. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem testépítő akar lenni a srác meg modell, csak azt akarja, hogy ne 2 pálcika lógjon ki a pólója ujjából. Lehet vagy 50 kilós a gyerek, ne szaros makrókat számolgasson hanem egyen rendesen. Sok kalória=tömeg. Ha eszel, hízol. Ha hízol, nem 2 pálcika fog kilógni a pólódból. Ne makrózzon pálcika karokkal hanem egyen meg eddzen először.
2016. aug. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 likebike ***** válasza:
"Szóvak szeretnék egy kicsit több izmot a felkaromra"-nem zsírt,hanem izmot.Ehet ő rendesen,anélkül,hogy kalóriát számoljon,az még nehezebb,mintha a makrókat kéne.
2016. aug. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 likebike ***** válasza:

*szóval

Nem kell testépítő legyen,de attól még jól kell kajáljon,hogy fejlődjön.

Még ha 4000kcalt is megeszik,nem a karjára fog pakolódni a zsír(mert ugye nem kell "szaros" makrókat számolni),hanem az egész testére.És pálcikaemberből meg lesz egy túlsúlyos zsírdisznó.Szuper,nem?:)


Kérdező,próbáld ki:egyél 4000kcalt,eddz,pihenj és meglátod,mennyit fejlődsz,meg mennyi jön rád.Utána számold ki a makrókat,eddz keményen,pihenj és nézd meg magad.Amit én mondtam,az a jó szerintem.De kérdezd meg Cortezt,Klanwarriort,békakrokkot,Maybeet,Montit vagy bárki mást,ők mit mondanak,ha bennem nem bízol.

2016. aug. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Fuuu...hát köszi mindenkinek. Az igazság az hogy komoly középtávfutó vagyok, az ország egyik legjobbja a korosztályombn. És mostanában folyton mondja az edzőm h kicsit kéne izmosodni (még én sem annyira érzem így jól magam). Testre, lábra megvan az izom csak kárra kéne mostmár. Próbáltam súlyzózni, fekvőzni de nem nagyon fejlődött. Szerintem heti 8-10 edzés mellett megbízni nem fogok :). 170cm és 51kg vagyok.
2016. aug. 30. 14:51
 9/14 A kérdező kommentje:
*meghízni. Bocsi csak automata szövegjavítóm van :DDD
2016. aug. 30. 14:52
 10/14 likebike ***** válasza:

Egyed azokat a kajákat,amiket az #1 írt.100g fehérje,60g zsír és 250g ch(szénhidrát) kell neked az izmosodáshoz.Ha jól edzesz,havi 1kg kell rádjöjjön.Ha ennél több,akkor feljött zsír is,de valamennyi amúgy is feljön,szóval ok.

Alapgyakorlatokat végezz:guggolás,felhúzás,fekvenyomás,bicepsz állva rúddal/egykezesekkel,csigás letolás,vádli állva,evezések,vállból nyomás,3-4 sorozat 8-10 ismétlésekkel.Heti 3-szor eddz és jó lenne terembe menni,mert esetleg segíthetnének neked.

2016. aug. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!