Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi értelme van 25 gyakorlatot...

Mi értelme van 25 gyakorlatot csinálni?

Figyelt kérdés
Nézegettem edzésterveket, mindegyikben van legalább 6-7 gyakorlat. És ez még nem is olyan sok gyakorlatos edzésterv. Én nagy súllyal, kevés ismétlés számmal edzek és 3 gyakorlat után úgy érzem, hogy minjárt elhányom magam. Mi értelme 2x ennyi vagy több gyakorlatot csinálni egy edzésen? Szerintem nincs értelme, mert nem lehet normálisan nagy súllyal edzeni. 5 perces pihenőkkel meg 3 óráig tartana az edzés, hogy ha ilyen sok gyakorlat lenne. Mi értelme ilyen sok gyakorlatot csinálni?

2016. szept. 3. 10:01
 1/4 likebike ***** válasza:
Semmi értelme nincs.Sokan azt hiszik,lehet izoláltan edzeni pl.tricepszre,ezért csinálnak annyi gyakorlatot.Ezért végzek én teljes testest.Ugyanotr kötök ki,mintha osztottan edzenék,pl.mell-tricepsz edzésnapon csinálnék fekvenyomást egykezesekkel meg letolást.Csak így nem egyszer,hanem 3-szor csinálom ezeket,így jobban fejlődök+a 3-szori guggolás során könnyebben növelem a súlyt,mintha egyszer lábaznék.3 gyakorlattal le lehet bombázni az egész lábat:guggolás,merevlábas felhúzás vagy combhajlítás+egy vádli és kész.
2016. szept. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 likebike ***** válasza:
Az utolsó mondat a teljes testesre meg az osztottra is vonatkozik.Én lábra csinálok 4-5 széria guggolást,2 sorozat combhajlítást vagy valamit hajlítóra(le van maradva) meg egy vádligyakorlatot,azt meg érzésre 3-4 sorozat.
2016. szept. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 én is ugyanezt csinálom és ez tényleg nagyon jó

sok gyakorlatnak semmi értelme 5alap gyakorlat + kar és 1-2 kiegészitő gyakorlat ha valami le van maradva, szerintem

2016. szept. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 likebike ***** válasza:
Én,ha majd osztottan fogok edzeni,fix így fogom csinálni,csak szétszedve.Ha guggolok keményen,akkor nem tudnék pl.lábtolózni vagy lábnyújtani,csökkenteni kéne a súlyt,annak meg mi értelme lenne?:)Inkább guggolok,lábhajlítóra végzek egy gyakorlatot+vádli és ennyi.
2016. szept. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!