Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzőtermi etikett, mit gondolt...

Edzőtermi etikett, mit gondoltok az alábbi helyzetről?

Figyelt kérdés

Új terembe járok és érdekes jelenségre lettem itt figyelmes. Az egyik személyi edző csaj folyton odajön, ahol épp vagyok és be akar szállni az edzettjével hozzám. Mondtam neki, hogy ne haragudj, de inkább gyorsan lenyomom még azt a két sorozatot, ugyanis nem szeretem ha beszállnak hozzám, én sem szoktam beszállni másokhoz, inkább kivárom a soromat.


Ennek ellenére már többször is megcsinálta ezt és mikor mondtam, hogy inkább befejezném előbb, nekitámaszkodott gépnek és megvetően bámult míg csináltam a gyakorlatot. Miután végeztem és mentem egy másik gépre, oda is odajöttek és azt mondta, hogy ők az előbb itt voltak, mert ők egyszerre három gépet foglalnak. WTF? Mondtam neki, hogy senki nem volt itt, mikor idejöttem, úgyhogy várja csak ki amíg végzek. Ekkor is támaszkodott és bámult.


Mások szerint be kellett volna engednem őket a sorozatok között, de mivel nem voltak egyszer sem sokan a teremben én nem éreztem indokoltnak.


Mit gondoltok erről? Megköveteli a "gym etikett", hogy bárkit beengedjek a sorozataim közé?



2016. szept. 9. 11:54
1 2
 1/14 likebike ***** válasza:
22%
Az nem ok,hogy zavarnak téged meg ez a lefoglalásos téma sem,de az igaz,hogyha elvégzel egy sorozatot,akkor át kell adnod másnak a gépet,te addig meg pihensz.Mert ugye nem a gépen ülve pihenünk.Tehát te lenyomod a sorozatodat,átadod a helyet,ők is lenyomják,ameddiga tag pihen,te lenyomod a 2.sorozatot és így tovább.
2016. szept. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Cortez70 ***** válasza:
53%
Miért ne szállhatna be bárki amíg pihensz?
2016. szept. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem szeretem, kizökkent. 30-40 másodpercet pihenek, szerintem belefér, nem lazsálok.
2016. szept. 9. 12:51
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
Teljesen megértem, hogy zavar de joga van hozzá hogy beszálljon, ő is fizetett a teremért ugyanannyit, mint te. Én azt imádom ha pl.mennék csigás letolást csinálni esetleg, a gyökér tinifiúk meg épp a nyolcvanadik izolációs baromságot csinálják 20 sorozattal, mert majdaz hozza a tömeget. Szerencsére 90%ban szabadsúlyokkal edzem, érdekes ott sosincs tolongás:)
2016. szept. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Cortez70 ***** válasza:
17%
Joga van beszállni, te vagy tuskó ha ezt nem fogod fel.
2016. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Cortez, három gépet egyetlen embernek lefoglalni joga van? Mert ő ezt csinálja. Múltkor széthagyta a cuccait, szóltam neki, meg volt sértődve.

Van sok más gép a teremben és sosincs tömeg, használok egy gépet, végzek és továbbállok, elpakolok magam után. Én is ugyanúgy fizetek a teremért. Szóval amíg nem időzök indokolatlanul sokat egy gépen és sok más gép szabadon van, addig ne szálljon be az utolsó két sorozatomba.

2016. szept. 9. 13:47
 7/14 likebike ***** válasza:

Nincs egy másik ugyanolyan gép a teremben?

Mert akkor tényleg parasztok.De ha nincs,add át a helyet,legfeljebb pihensz egy percet és több súllyal tudsz dolgozni.

Mondjuk én is ezért edzek nagyrészt szabadsúlyokkal,mert nincs sor.

2016. szept. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, de van! És úgy érzem, már direkt csinálja, méghozzá azért, mert egyszer szóltam neki, hogy pakoljon el maga után legyen szíves. Gondolom, nem tetszett neki, főleg, hogy ő edző és talán az sem irreális elképzelés, hogy zavarja, hogy jobban nézek ki nála.


Én magamból indulok ki, tudom vannak, akik cserélgetnek, engem is van, hogy behívnak (soha nem élek vele), de van sokszor, hogy megmondják, hogy x sorozat van még hátra és értek belőle, kivárom a sorom, vagy addig megyek másik gépre, ennyire egyszerű.

2016. szept. 9. 14:12
 9/14 Cortez70 ***** válasza:
7%
Nem foglalja be, te is beszállhatsz hozzájuk. Amúgy meg te kérdezted a véleményeket, leírtuk. Ennyi.
2016. szept. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%

Teljesen mindegy, hogy ki hány gépen edz egyszerre, ha közben odaenged másokat is és nem hagyja ott a törölközőjét meg a telefonját a gépen (bár én ha látom, hogy más gépen edz, akkor el szoktam pakolni onnan).


Az nem a te saját termed, abban a 30-40 másodpercben pont letud nyomni bárki egy sorozatot. Egy gépet akár 3-4 ember is tud egyszerre használni, ha pörögnek.


Igen, megköveteli az etikett.

2016. szept. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!