Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem nő az izomzatom és...

Miért nem nő az izomzatom és javul a fizikumom? Rossz technika vagy adottság?

Figyelt kérdés

Szóval elkezdtem rendszeresen úszni és rendesen járok minden héten 3 alkalommal. Kb. olyan 1 km-t úszok főleg gyors úszás néha kiegészítve háttal. Tipikusan olyan vagyok hogy elég jó sportoló vagyok és jó az erőnlétem de egyszerűen nem tudok izomzatot szerezni és annak ellenére hogy rendszeresen úszok úgy nézek ki mint valami gizda aki egész nap csak otthon kockul. Pedig hát ezért kezdtem el rendszeresen sportolni.


Van esély hogy ha sokáig folytatom az edzést ez megváltozik vagy tényleg csak "ilyen a fizikumom"?


2016. okt. 5. 06:08
 1/4 Cortez70 ***** válasza:
Az úszástól önmagában nem leszel izmos. Pl Cseh Laci sem izmos, pedig nem most kezdte. Súlyzós edzés és több kaja kell.
2016. okt. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Homeosztázis

A szervezet ahhoz alkalmazkodik, amilyen körülmények hatnak rá...

Ha semmivel nem terheled az izmaidat, akkor semmi oka nem lesz növekedni/erősödni...

Ezzel minimális izommunka mellett csak a szívedet edzed... + serkented a vérkeringésedet... ezek jó dolgok, de erősödni ettől nem fogsz...

Amiből csak 5-10-15 ismétlést tudsz csinálni, na attól nő az izmod (ha az étrend indokolja), ha valamit 1km-en keresztül tehát percekig tudsz csinálni, az nagyon nem használja az izmaidat...

2016. okt. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tekintsd az úszást kardiónak és mellé a nem úszós napokon súlyzózz és jönni fog az izom.
2016. okt. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az úszástól lehet egy jó alkatod szélesíti a vállat, mellkast de izmos nem leszel tőle. Én is mikor csak úsztam sovány voltam, lapos has kis mell. Ha izmosodni akarsz súlyzózni kell. Viszont szerintem az úszás ad olyan alapot hogy gyorsabban fogsz fejlődni mint aki nem sportolt előtte semmit.
2016. okt. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!