Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jó ez az étrend? Min változtas...

Jó ez az étrend? Min változtassak?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, 68 kg. Tömeget szeretnék növelni, közepes/nehéz fizikai munka mellett (nem kell megszakadni, de azért nem is lazsálós) Egy átlagos napom ebből áll:


1l 0,4%-os zsírszegény tej

200 g Myprotein Instant Oats (őrült zab)

100 g Myprotein Whey Protein Isolate

Ezekből csinálok egy nagy turmixot, és 3 részletben megiszom. 1 reggelire, a maradék kettő pedig a munkahelyen a 2 kajaszünetben. A turmix teljes tápértéke:

1485 Kcal, 142g fehérje, 154g szénhidrát, 20g zsír


1 doboz "ready meal", pl Iceland Chicken & Sweetcorn Pasta Bake: 655 Kcal, 28g fehérje, 75g szénh, 26g zsír


Vacsora: 300g Csirkemell 1 csomag kész-rizs, tengeri hal, vagy max 2x egy héten bárány, néha marhasteak. Vegyük a csirke-rizs kombót:


740 Kcal, 73g fehérje, 72g szénh, 14g zsír


lefekvés előtt: 60g myprotein bedtime extreme:

210 kcal, 41g fehérje, 7g szénh, 2 g zsír


+ napközben 1.5 literes palacban összekeverek vízzel és szörppel 200g maltodextrint, amit a nap közben megiszok.


Szóval egy átlagos napomon a bevitt tápérték:

3890 Kcal, 284 g fehérje, 508g szénhidrát, 62g zsír.

56 Kcal/tskg, 4g fehérje/tskg, 7g szénh/tskg, kb 1g zsír/tskg.


A fehérje bevitelem duplája az ajánlottnak, a szénhidrát is ideális, a zsír pedig a lehető legkevesebb. Ennek ellenére nagyon lassan fejlődök. Kb 2 kg-t híztam az elmúlt 1 hónapban. Szerintetek min változtassak? Több zsír?



2016. okt. 23. 23:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

68 kg vagy, beviszel 4 ezer kaloriat es nem hizol... ezt nem akarom elhinni, egyebkent feherjet , tomegnovelot mindig vizzel igyad, ne tejjel.

Ezen kivul rengeteg a cukor benne... ami szinten nem jo, sot igazabol az egesz szar, es ezt most nem rosszbol. Probald meg elosztani 5etkezesre+ az esti turo v kazein feherje. Reggel zab menjen egy adag feherjevel( oszinten szolva nem tudom mit iszol reggel , ha valami hasonlo akkor elnezest), a tobbi etkezesben pedig feherje+ ch(ertem ezalatt csirke rizs, hal etcetc)

2016. okt. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Azt meg hozza tennem hogy 2kgos suly gyarapodas teljesen normalis kezdolent havonta. Ennel csak kevesebb lesz
2016. okt. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetne változatosabb.


Alap választék:

Hús, tojás, fermentált tejtermékek (túró, sajt, kefir...), olajos magvak, hüvelyesek, zöldségek, gyümölcsök, teljes őrlésű pékáruk-tészták, zabpehely, lenmagolaj, halolaj, kókuszolaj, méz, kávé, vitaminok, minimum 3 liter víz.


68kg-hoz nem kell fehérjepor, simán be lehet vinni kajából. Minél több legyen a feldolgozatlan, tápanyag dús kaja. A finomított olajokat(vénusz jellegű) és fehér lisztet kerülni érdemes.

2016. okt. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Lehet esetleg valamilyen betegség a háttérben? Oké hogy sokat kell a munkahelyen mozogni meg emelni, de azért ennyit nem mozgok le...


Vízzel nem tudom meginni, a hányinger kerülget tőle.


Cukor alatt mit értesz? A szénhidrát mennyiség tényleg sok, de ebből kb 50, max 100g a cukor. Zab, rizs, malto, ezek teszik ki a 80%-át.


Túrót utálom, nem is eszek, megoldom hússal + fehérjeporral. A bedtime extreme amit írtam lefekvés előtt kimondottam lassú felszívódású kazein + tojás fehérje az esti alváshoz.


Nem szeretnék naponta 5x csirkét meg rizst enni. Kb 3 nap után megundorodnék tőle és még időm sincs rá. + itt (skóciában) olyan kajákat is be tudok szerezni / meg tudok venni, amit otthon, magyarban nem, szóval megtudom változatosabban és finomabban oldani. (lásd bárány, marha, tengeri halak, lazac, de még akár jávorszarvas-húst is)


Reggelim: a nagy turmix 1/3-a. Zab porrá őrölve, tejsavó izolátum + 0.4%-os szírszegény tej.

2016. okt. 23. 23:27
 5/14 A kérdező kommentje:

"Azt meg hozza tennem hogy 2kgos suly gyarapodas teljesen normalis kezdolent havonta. Ennel csak kevesebb lesz"


Akkor ezek szerint ez az ütem teljesen normális? Azt hittem kezdetben havi 3-4 kg a "minimum".

2016. okt. 23. 23:31
 6/14 anonim ***** válasza:
IIFYM és viszonylag száraz maradsz pizza meg kebab mellett is, csirkét nem láttam 10 honapja, rizst két hete, és fejlödök.
2016. okt. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Áh. Havi 1 kiló izmot sem lehet felszedni. Én 7-8000 kcal tömegnövelésben 700g izom jött fel havonta kezdetben. Persze mellette rengeteg zsír. Neked is sok zsír jött fel,inkább vissza kéne venni 1,5 kg /hó súly gyarapodásra.
2016. okt. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Cukor alatt a 200g maltodextrint értem , amit még felcsapsz egy kis szörppel, ez már minimum 200-250 g cukor ami rengeteg.. én ezt elhagynám, a többi nagyjából ok, csak jobban el kéne osztani, de mivel látom van lé bőven, szerezz be palatinose-t( ez egy lassan felszívodó szénhidrát) és ezt keverd el a vizedben.

A 2kg kezdőként pedig tökéletes,havi szinten 0,5-1kg közötti izom gyarapodás lehetséges eleinte, persze ez egyén függő, tehát így kalkuláld a dolgokat, ha ennél sokkal többet híztál akkor ott zsírosodás van a háttérbe.

2016. okt. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Cukor alatt a 200g maltodextrint értem , amit még felcsapsz egy kis szörppel, ez már minimum 200-250 g cukor ami rengeteg.. "


A maltodextrint úgy tudtam hogy összetett szénhidrát. Legalábbis szerkezetileg igen. De azt tudom hogy ez nem teljesen egyértelmű, gyakran vita tárgyát képezi. A szörpöt csak az íze miatt teszem bele, teljesen cukor mentes.


Nincs pénzem dögivel, csak itt mások a lehetőségek. Több mindent megengedhet magának az ember. Köszi a tippet, utána nézek!

2016. okt. 24. 00:12
 10/14 A kérdező kommentje:

Rákerestem erre a Palatinose nevű cuccra, ez az?


[link]

2016. okt. 24. 00:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!