Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elméletben lehetséges így...

Elméletben lehetséges így tömegelni? Gyakorlatban van ilyen, vagy csak az én gondolatom?

Figyelt kérdés

Tömegeléskor sok ch-t kell bevinni. Különösen az ektomorfoknak. A sok ch bevitel sok zsírral is jár, ami a sok ch-val együtt az izomépítés mellett elősegíti a zsírosodást (egy ektomorfnál ugyan nem gondolnám). Ezért az az elképzelésem, hogy reggel minőségi ch-okkal megtankolom magam, napközben keveset, és hogy ne vigyek be több zsírt ( a fehérjeforrásokból csak úgy kúszik fel, hogy észre sem veszem), edzés közben fogyasztok glükózt (por alakban, nem pasztillaként), így szinte biztos, hogy a glc-ből (glükózból) glikogén szintetizálódik, nem pedig neutrális zsír (szerintem).


Ez nagyon hülyeség vagy van értelme? Mi a véleményetek?



2016. okt. 25. 21:41
 1/3 clint ***** válasza:
Mindig hülyeségnek tartottam az edzés közbeni szölőcukorfogyasztást. Ne csináld. Edzés után potold a glikogént. A többi nagyjából oké, de nem hiszem, hogy nagyon zsíros lennél ha napközben is fogyasztanál öszetettebb chkat... Lefekvés előtt ne fogyassz és cső.
2016. okt. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Miért jár a sok ch sok zsírral...?


Tömegeléskor nem feltétlenül kell sok ch-t bevinni, sok zsírral is megy a dolog, a kalória kell a fehérje és a többi esszenciális tápanyag mellé, nem konkrétan ch. Az izmok épülnek akármilyen kevés ch-val is, max. sok embernek nem való ez a stílus. De ez csak apró megjegyzés, a fő gondolat, hogy nem hiszem, hogy a gabonákból olyan rengeteg zsír jönne, hogy az zavaró lenne tömegeléskor vagy bármikor.

2016. okt. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 clint ***** válasza:
Akkor te tömegelj sertészsírral előző, a komolyabb fozikumra vágyók majd a normál testépítő módszereket próbálják ki...
2016. okt. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!