Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kell kardió a fogyáshoz?

Kell kardió a fogyáshoz?

Figyelt kérdés
Heti 5x edzek teljes testet és diétázom mellé. Muszáj mellé még kardiózni is hogy normálisan fogyjak vagy elég a súlyzós-saját testsúlyos edzés? Kardió után ( futás ) mindig rohadt szar kedvem van, a súlyzózás minden egyes percét pedig imádom , alig bírom abbahagyni annyira jó és ahogy vége már a másnapi edzésre gondolok. Ha lenne elég időm napi 3x is edzenék annyira jól esik. Meg olyan izomlázam van mint az állat és ez is olyan jó érzés. Lehet megőrültem?

2016. okt. 29. 09:46
 1/8 A kérdező kommentje:
jah és azt tegyük hozzá,hogy enyhén bipoláris vagyok ( mániás depresszió)
2016. okt. 29. 09:48
 2/8 anonim ***** válasza:
kell
2016. okt. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 likebike ***** válasza:
Heti 5 teljes testes?Lehet te élvezed,de menjen heti 3,hogy tudj regenerálódni,a kevesebb néha jobb.
2016. okt. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Miért nem jó a heti 5? Nekem oké. Én nem hiszem hogy létezik túledzés. Faterom a seregben fél év alatt szedett fel 20 kg-t. 70-ről 90 kg-ra ment fel és 90 kg-osan kockás volt a hasa Úgyhogy nem zsírt szedett fel többségben és ő is minden áldott nap edzett több órát.
2016. okt. 29. 12:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha edzel saját súllyal és súlyzóval is akkor érdemes súlyzósból max 2 nap teljes testet vagy osztottat, saját súlyból meg azokon a napokon amikor nem súlyzózol.

(Én így csinálom, de nekem táncművészeti céljaim vannak, így minden nap szánok rá 3 órát hogy gyakoroljak, de súlyzósból akkor sem szabad minden nap)

2016. okt. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 likebike ***** válasza:
Tehát mondjuk hétfőn,szerdán,pénteken,szombaton és vasárnap edzesz pl.Ha nagy súlyokkal dolgozol,akkor te nem fogsz szombaton is edzeni,miután keményen lenyomtad a péntekit.Ha meg bírod,akkor nem edzesz nagy súlyokkal->nincs értelme az edzésednek.De te tudod,esetleg írd le,hogy edzesz.
2016. okt. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

" Ha lenne elég időm napi 3x is edzenék annyira jól esik. Meg olyan izomlázam van mint az állat és ez is olyan jó érzés. Lehet megőrültem?"

Jó úton haladsz a függőség felé. Az edzés nagyfokú endorfintermeléssel jutalmazza a testet. Örömhormon árasztja el az egész szervezetedet. Ez egyfajta, a test által termelt ópiumszármazék, és úgy is viselkedik, mint a kábszer.

2016. okt. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Én nem hiszem hogy létezik túledzés."

Nem jól tudod. Valójában nagyon is létezik. A tévhit abból ered, hogy nem azonnal jelentkezik a káros hatás, hanem évtizedekkel később. A tested nem a barátod! Bármit követsz el ellene, azt megjegyzi, és egyszer könyörtelenül benyújtja a számlát.

2016. okt. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!