Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi folyik a konditermemben?

Mi folyik a konditermemben?

Figyelt kérdés

Miért látom hogy elég sokan egy héten több nap is ugyanarra az izomcsoportra eddzenek? Úgy tudom/tudtam a legpraktikusabb ha az ember egy héten minden izomcsop.ra csak egyszer eddz. Ehhez képest azt látom hogy aki pl hétfőn bicepszezett, azt látom két nap múlva és még mindig bicepszezik. És nagyon sok embernél látom ezt?

Talán ez egy másfajta eddzésterv?



2016. nov. 18. 18:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én blokk periodozációt alkalmazok.3 blokkba van osztva az edzés

Hétfő és Péntek:

3 sorozat Guggolás

3 sor. Fekvenyomás

4x8 evezés

3x8 bicepsz

3x8 tricepsz

Néha megy a végén vádli és/vagy alkar,hasazni a sorozatok,gyakorlatok közti pihenőben szoktam


Szerda

1 sorozat Felhúzás

3 sor. Mellről nyomás

4x8 huzódzkodás

3x8 szűknyomás

3x8 bicepsz

3x8 csuklya


Az elején kis súllyal kezdem az alapgyakorlatokat.8 ismétléseket csinálok és minden edzésen növelem,ameddig bírom.Ha nem negy a 3x8,jön a 2.blokk.Növelem a súlyt és csökkentem 5-re az ismétlésszámot.Növelem minden edzésen,amig bírom.Ha elérkezek akkora súlyhoz,hogy nem megy 3 sorozat,csökkentem a sorozatok számát.Tovább emelem a súlyt,de már csak 1x5 és 1-2 levezető sorozat,kis súllyal,magasabb ismétlésszámmal.Vagy 3x3-at nyomok,de inkább az előbbit használom.Inkább mellről nyomásban megyek fel 3 ismétlésekig

2016. nov. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!