Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kondisok! Mi értelme van...

Kondisok! Mi értelme van vegának lenni, ha az ember eleve mindenevő?

Figyelt kérdés
Ti, akik egészségesen táplálkoztok és jobban figyeltek az ételekre az átlagembernél talán meg tudjátok ezt magyarázni. A vegán étrendnek azt a részét értem hogy olyan dolgokat mint pl. tejtermék, tojás nem esztek, ezek nem arra lettek "kitalálva" hogy az ember egye őket. De mi a baj a hússal? Az ember természetétől fogva mindenevő, nem növényevő. A vegetáriánus étrendet meg aztán végképp nem értem (azon kívül, hogy az állatokat sajnálják)

2016. nov. 18. 21:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem pont fordítva igaz, az állati tápanyagok emészthetők könnyebben, magamon legalábbis ezt tapasztalom. Az állatvilágban sem véletlenül a növényevőknek hosszabb a bélrendszerük.
2016. nov. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nézz egy kis Gary Yourofsky-t. Ha tényleg érdekel ez a téma, akkor nézz utána, egy ilyen oldalon nem lesz senkinek se annyi energiája (nekem se), hogy elmagyarázza a vegánság lényegét. Mindenevők vagynk, maximalizáltuk a túlélésünket, ez ok. Viszont az ember szervezete nem képes növényi ételek nélkül élni (értsd, csak hússal, tejjel és tojással emésztési gondjaid lesznek, vitaminhiányos leszel, és meghalsz, ha kibírod a mindennapos foszást pár hónapig). Nincsenek karmaink, a fogaink sem hasonlítanak pl egy oroszlán fogaira. Vegán vagyok 4 éve, etikai okokból. 3 éve kezdtem el sportolni, azóta rendszeresen nyerem a versenyeket, szóval nem vagyok gyenge, erőtlen. Nem szedek semmiféle étrend kiegészítőt, (jó, a növényi tejekben/joghurtokban/sajtokban... van hozzáadott b1, b12, d vitamin)...


Szívesen beszélgetek veled erről a témáról, ha érdekel, csak írj egy üzenetet.

2016. nov. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a nagyüzemi állattartás gusztustalan. Szerencsétlen állatokat tömik minden vacakkal, hogy ne 6 hónap alatt legyen vágósúlyban, hanem mondjuk 1 hónap. Mindemellett becsapják őket a fénnyel, így egész nap esznek, ez főleg szárnyasoknál megy. Aztán az ott dolgozók néha úgy dobálják őket, mint valami rongyot. Meg gyógyszerezik őket, mint az állat, hogy ne pusztuljon el, mert akkor az már veszteséges. Én vidéken nevelkedtem, nagyanyám tartott állatokat. Ha ő leölt valamit, akkor tényleg azért csinálta, hogy megegye és a lehető legkíméletesebben. Ez a nagyüzemi dolog egyáltalán nem ilyen. Én is eszek húst, mert a menzás kajában van persze, meg ha anyám csinál akkor megeszem. De már igencsak meginogtam ebben az egészben. A társadalom nagyon átesett a ló túloldalára, az állatokat már csak úgy kezelik, mint egy cipőt vagy egy zoknit. Sima termékek ebben a rohadt elüzletiesedett világban. Nem vagyok testépítő, de gondoltam leírom mit gondolok erről.
2016. nov. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!