Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 5 napos edzésterv?

5 napos edzésterv?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy az haladóknak van és úgy kell az edzéstervet megcsinálni hogy egy adott izom csoport ne kapjon nagy terhelést másnap a regenerálodás miatt.

És aki nap mint nap fizikai munkát végez napi 8 órában azzal mi van? :D

Nem kötekedésböl írom csak olvastam egy cikket erről az 5 napi edéstervöl és kíváncsi vagyok az itteniek véleményére is :)


2016. nov. 23. 09:21
 1/2 anonim ***** válasza:

"És aki nap mint nap fizikai munkát végez napi 8 órában azzal mi van?"


Homeosztázis...

A szervezet hozzászokik és alkalmazkodik ahhoz a terheléshez körülményhez amit kap...(persze nem a végtelenségig)

Tehát aki fizikai munkát végez, annak a szervezete hozzászokik és nem érzi különösebb megterhelésnek azt... 13 évet hegesztettem egy amcsi cégnek világszerte, de főleg new york környékén, most meg a saját bio tanyánkat üzemeltetjük mo-n ha csak napi 8 óra lenne...

Szóval van fogalmam a fizikai munkáról... ha nem edzenék, valószínűleg nem bírnám, így meg meg sem kottyan...


Akinek pedig ez az élete és indokolt a heti 5 vagy több edzés mert pl versenyző... na az olyanoknak pedig ez a munkájuk... nem nehéz fizikai melózgatnak mellette.

2016. nov. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2016. nov. 23. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!