Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire fontos a protein?

Mennyire fontos a protein?

Figyelt kérdés
Kb 1,5 hónapja kezdtem el gyúrni,de mingyárt az eljeén mondták a srácok h ha csak edzek nemér semmit,mert fehérje kell,de a mindennapos csirkemell anyagilag és időileg is megoldhatatlan szóval maradtam az edzés utáni 1 protein turmixnál,a kérdés hogy elég-e ennyi?Illetve olyat vettem amiben vna szója is de valakik mondták,hogy az káros a férfiaknak igaz ez? Délután szoktam edzeni.
2016. nov. 25. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

drága kenyér....

naszóval fehérje nélkül nem fogsz miből épitkezni( háznak a tégla...) ahány kiló vagy kétszer annyi gramm fehérjét nyomass minden nap

mondjuk válaszoltam rendesen, troll gyanús a kérdés :)

2016. nov. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Flabélosz mellé nem kell.

De amúgy proteinből áll az izom tehát nincs protein=nincs izom.

2016. nov. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1. mindegy mikor van az edzés

2. 1,5 hónap alatt nem történik még semmi

3. 2 gr * testtömeg fehérje kell meglegyen naponta

4 nemcsak csirkemellben van fehérje hanem még millió egy dologban

5. protein turmix teljesen felesleges pénzkidobás ha nincs rendes étrended.

olvass utána neten vagy sárga kapszula.

2016. nov. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szénhidrát energiát ad, a fehérje az építő kő, a megfelelő zsírok pedig a kenőanyag...


Fehérjéből az élethez 0.6gramm *testtömeg kell naponta. Az ajánlott minimum bevitel az egészséghez, 0.8gramm * testtömeg.

A natural testépítők körében a 2gramm*testtömeg terjedt el, mivel ennyi biztosan elég az izomépítéshez... ez viszont nem jelenti azt, hogy biztosan kell is ennyi. Én fejlődtem is és el is értem az általam áhított formát, sőt fent is tartom már 5 éve, 1-1.5gramm*testtömeg közt ingadozva...

Ráadásul nem eszem húst.

Fő fehérje forrásaim gabonafélék, hüvelyesek, olajos magvak, tofu...

Szóval nem kötelező csak drága húst enni...

2016. nov. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

+ divat félni a szójától és a benne lévő fito ösztrogéntól...

Fito azt jelenti növényi... a növényi ösztrogén pedig az ég világon semmi hatással nincs az emberi szervezetre...

A japán konyha egyik fő alapanyaga a szója... és hol is élnek átlagosan legtovább az emberek? Hát japánban...

A hús és tejtermékekben sokkal több ösztrogén van... attól mégsem divat félni...

2016. nov. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A protein elég fontos, mivel anélkül nem tudsz életben maradni, tömegeléskor amúgyis több kell. Kismillió forrása van, én még húst sem eszem, nemhogy csirkemellet, brrr.

Még nem teszteltem le, hogy 5 perc alatt be tudom-e vinni a napi szükségletem, 30 alatt biztosan. Szóval nem tudom, mi tart benne olyan sokáig... Ráadásul tojásra alapozok, elkészíteni is percek kérdése. De a növényi fehérjék is jók minimum kiegészítésnek. Olajos magvak, hüvelyesek, egyéb növények... Nem nehéz velük, főzés nélkül is simán beviszek velük egy kupac fehérjét. Sok lehetőség van, ha keresel, találsz valamit.


Az egy turmix OK (a fajtájába most nem megyek bele), de amellé még rendesen kell tolni a fehérjét...

2016. nov. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Troll vagy kerdezo?


Ha nem: en 5 napi kajat max 1 ora alatt osszerakok, erre nincs idod? Ha van egy forma amit el akarsz erni annak ara van anyagilag is, es meg sok mas szempontbol is.

2016. nov. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

a feherjepor nem megoldas! csak megnyugtatod a kis lelkecsked hogy te most iszod a proteint es kigyurt leszel. protein egy idegen szo es mivel furcsa szo mindenkinek a gyors es izomnovelo hatas jut az eszebe pedig siman csak feherjet jelent.

sokan meg fognak itt kovezni de en proaltam ezt is azt is a feherje por nem er semmit kaja nelkul. en nem is veszek mert felesleges. megcsinalom a napi csirkemellet rizsel es kesz.

se a feherje poroknak se a creatinoknak se egyeb szarsagnak nincs ertelme. csak kidobod az ablakon a sok pénzt rá. ugyanannyi eredmenyt ertem el proteinnel mint anelkul. tobb ev tapasztalat kiserletezes alapjan irom. ha izmot akarsz izmot kell enned. ha nem eszel akkor szalkas lehetsz meg vekonyka de ennyi megalsz egy szinten tovabb nem fogsz menni :) majd rajossz hogy nem hiaba mondjak hogy elso az etrend vitaminnal.

2016. nov. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A creatin azért lényegesen más dolog.
2016. nov. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A napi csirkemell+rizsre gondolok... Diák vagyok szóval oké 1-1szer megoldható a csirke meg a hasonló (fehérjés főtt) étel de egyébként nem.Azt meg nem szeretném,hogy salátákon éljem le az életem..Szóval a jelenlegi étrendem az majdnem ugyanaz mint eddig csak az édességekből meg zsíros dolgokból jóval kevesebbet vagy szinte semmit sem eszek illetve a kenyérféléket is lecseréltem teljeskiörlésűre.A proteint meg edzés után szoktam inni és pontosan ebbenn reménykedem h segit...Nem vagyok troll
2016. nov. 26. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!