Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért jó egykezes súlyzózás...

Miért jó egykezes súlyzózás előtt a bemelegítés után kisebb súlyokkal elvégezni a gyakorlatokat?

Figyelt kérdés
Minden fajta gyakorlatot 2kg karonként ,15 ismétléssel.

2016. nov. 27. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Én azért szoktam ,hogy ráálljon a fejem, és élesben teljes legyen a koncentráció.
2016. nov. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kisebb súly: mert az az adott izomcsoportnak az igazi bemelegítés... Valahogy nekem mindig logikus volt és elég biztos vagyok benne, hogy sokkal roszabbul menne, ha eleve nagyobb súllyal kezdenék. Az értelmes oldalak is azt írták, hogy így kell s igazat adtam nekik.

DE nem szoktam 2 kilóval bemelegíteni, abban már nem látok értelmet. A túl kis bemelegítő súly unalmas kis semmi. Oldalemeléshez még jelenthetne valamit, de azt olyan kis súllyal végzem eleve, hogy bemelegítő sorozatom nincs is hozzá.

Máshoz bemelegítek, kb. fél súllyal, de ez attól is függ, mim van, bemelegítéshez sosem szerelek külön (van pár rudam és pár apróbb fix súlyzóm, eddig mindig összejöttek ilyen kisebb súlyú bemelegítéshez jónak tűnő súlyok külön szerelés nélkül).

Aki velem ellentétben nagy súlyokat használ, annak több bemelegítő sorozata is lehet, ebben is látom a logikát.


Viszont MINDEN gyakorlatot 2 kilóval, ebben végképp semmi értelem nincs számomra, de ha valakinek jó, nekem mindegy.

2016. nov. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én azért írtam 2kg ot mert még 3,5kg edzek , hogy kialakuljon az alap izomzat
2016. nov. 27. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!