Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen sport emel állóképesség...

Milyen sport emel állóképességet nagy izomtömeg növelés nélkül?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, szeretem az alakom és az alkatom. Viszont nagyon gyenge vagyok, a busz utáni futástól is erősen kifulladok. Ajánlanátok olyan sportot amitől strapabíróbb leszek, de nem vesztem el a homokóra alakom mert ezt nem szeretném? persze valamennyi izom biztos jön rám ezt tudom, csak nem akarok izomkolosszus lenni és elveszteni a kislányos beütésem :)

2016. dec. 10. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Senki nem lesz hirtelen nagy. Crossfit,futás ilyesmik jók az állóképességre.
2016. dec. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ne haragudjatok kimaradt hogy hajlékonyságot viszont szeretnék
2016. dec. 10. 20:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Crossfit,futás és nyújtás. :)
2016. dec. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát ha azért szeretnel edzeni hogy lefussad a buszt, akkor szerintem hanyagold ezt az egeszet.(nem hiszem hogy a buszt lefutnad :D)
2016. dec. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Kenzo Tenma ***** válasza:
Egy nő nem tud izomkolosszus lenni szteroidok nélkül. De még egy férfi sem igazán. De egyébként futás, ha jobb kondíciót akarsz.
2016. dec. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem heti 3 súlyzós teljes testes edzés+heti 2 HIIT kell neked, erősebb leszel,jobb állóképesség, de ne aggódj, esélytelen hogy túl izmos legyél, meg igazából kaján múlik, ha nem szálkásitasz akkor nem fogsz veszteni zsirt az edzéstől, izom se jön fel túl sok, nőknek alapból nem lesz látványos izomzatunk
2016. dec. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és egyértelmű hogy nem akarom lefutni a buszokat elég felesleges válasz a lényeg hogy általános dolgok is nehézséget okoznak de azért köszönöm ezt is. Sajnos a futás nálam egészségügyi okokból kizárt. Keresgéltem azóta és érdekelne mit gondoltok a jogáról, azzal megkapom e amit szeretnék. Súlyzós edzés alatt olyan edzőtermi gépekre gondoljak?
2016. dec. 10. 23:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Jóga jó dolog de nem állóképességre. Emelkedőn séta (futópadon) is jó ha futés kilőve.
2016. dec. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

menj el terembe valamilyen funkcionális tréningre, és mellé kardiózz pl elipszis tréneren, ha a futás nem megy (btw, 10 emberből 9 aki azt állítja, hogy nem futhat egészségügyi okokból simán futhat, csak ez a kifogás)


Jó állóképességet olyasmivel lehet elérni, amit sokáig, alacsonyabb intenzitáson lehet csinálni, tehát a "sprint" jellegű dolgok nem jók, de egy hosszabb úszás, kerékpározás ugyanúgy kiválthatja a futást.

2016. dec. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!