Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért van az, hogy edzés után...

Miért van az, hogy edzés után általában ingerült leszek? Leejtek, összetörök dolgokat. Olyan, mintha az idegrendszeremet rosszul érintette volna az erőlködés. Pedig azért is csinálom, mert a testen kívül az idegrendszernek is jó (állítólag).

Figyelt kérdés

2016. dec. 28. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én edzés közben vagyok ingerültebb. Olyankor kb. " ne szóljon hozzám senki hangulat" van rajtam.
2016. dec. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fura. Nekem jót tesz az edzés. Akkor leszek ideges, ha valahogy úgy alakul a napom, hogy nem edzek, amikor tervben van...
2016. dec. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően ez így, hogy "jó tesz az idegrendszernek", csak akkor igaz ha mellette megfelelően tud is regenerálódni. Az edzés ugyanúgy egyfajta stressz és megterhelés az idegrendszerednek, mint a munka, vagy bármely más fizikai tevékenység. Ha nem elég a regeneráció besokal az idegrendszer és igen, simán lehet, hogy te edzés után full szétvagy idegileg, mert már az az utolsó csepp a pohárban. Nem vagyunk egyformák és nem élünk egyformán.
2016. dec. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A szervezeted edzésközben felhasználja az energiakészleteit ez váltja ki az agressziót edzés után velem is megesik diéta közben edzés után kajálj vagy turmix és amint CHhoz jut a szervezeted rögtön elmúlik az ingerültség
2016. dec. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az edzés egyaránt érint az ideg-, immun- és a teljes vázrendszeredet. Ha folyamatosan a határaidon mozogsz egy edzés során, vetkőző sorozatok, extra ismétlések partnerrel, stb. akkor az idegrendszered dob egy hátast a hatalmas stresszhatástól.

Viszont ez, hogy jót tenne neki... Hát a magasan tartott tesztoszteronszint és egyéb androgének amik termelődnek általa nem kifejezetten a kiegyensúlyozott idegrendszert fogják hangsúlyozni magukról...

2016. dec. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, kösz, én is úgy érzem, hogy túlzásba vittem.
2017. jan. 2. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!