Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet hetente 2,5 kg-ot...

Lehet hetente 2,5 kg-ot erősödni az alapgyakorlatokban?

Figyelt kérdés
Régen szinte minden edzésen tudtam emelni a súlyokon 2,5 kg-ot, de most nagyon nehéz, meg kell küzdeni, akár 1 kg-ért is. Fekvenyomás,Guggolás,Felhúzás,Mellről nyomás,Evezés, ezekben lehet fejlődni 2,5 kg-ot hetente? Én annak nagyon örülnék, mert 8 hét ,kb. 2 hónap alatt fejlődnék 20kg-ot a gyakorlatokban. Szerintetek lehetséges jó étrend és edzés, pihenés mellett?

2017. jan. 1. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Haladóként? Nem.

2-3 hét kell legalább. Nagyobb súlyoknál még több.

2017. jan. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

És mi számít haladónak?

Guggolás,Fekvenyomás és az Evezés kb. súlyom 1x-esével megy.

Mellről nyomás kb. a testsúlyom felével.

A felhúzás meg kb. 1,5x-sével.

2017. jan. 1. 12:24
 3/9 anonim ***** válasza:
És 1 kilót hogy emelsz egy gyakorlaton? 2,5-ös tárcsa nálunk a legkisebb, de annyival is hogy emelsz? Rárakod a rúd egyik végére a másikon meg semmi? Ezt az ICF-ben se értettem soha.
2017. jan. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Előző, nálunk van 1.25 tárcsa is. Azzal lehet 2.5 emelni. Meg a szorítókkal is lehet játszani. A terem felszereltségétől függ.


Kérdező: kezdőknek eléggé bevált technika a 4x8. 4 sorozatot csinálsz, minden sorozatban 8 ismétlés a cél. Ha megvan a 8 ismétlés akkor oldalanként 1.25 emelsz. Példa: 80-ba nyomsz első sorozatban 8-at. Felrakod 82.5-re, abba mennie kell 5-6-nak. Hetente 1 ismétlést azért lehet hozni, így 2-3 hét mire meglesz a 8 ism és emelsz 85-re. Havi 2.5kg emelés szinte tuti.

2017. jan. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Otthon edzek, de meg van minden, ami kell. Van 0,5kg-os tárcsától egészen 20kg-osokig. Akkor arról ne álmodozzak, hogy hetente emelek 2,5kg-ot? Én valami olyasmire gondoltam, hogy így növelem a súlyt :

75kg-ba 5 ismétlés --> 77,5kg-ba 4 ismétlés --> 80ba 3 ismétlés és innen visszaveszem 77,5-re, amibe 5-t nyomok és újra elkezdem, 77,5-be 5-t 80-ba 4-t 82,5-be 3-t és visszaveszem 80-ra és így tovább.... Ez így jó lenne?

2017. jan. 1. 13:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Én mostanában másfél kilós bokasúlyokkal is rásegítek a progresszióra, bár kicsit hülyén néz ki a rúdra rátekerve. :)
2017. jan. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5 de volt hogy 10 kilót is fejlődtem hetente és mások is amikor elkezdték. De egyre lassul és 1-1 kilót is nehéz fejldőni. Ez nem csak attól függ hogy milyen súlyt nyomsz hanem hogy milyen edzettségi szinten vagy saját magadhoz képest. Ne görcsölj rá cél legyen a fejlődés az hogy tegnaphoz kéest jobb legyél (akár csak egy picit).
2017. jan. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem jó. A 3-4 ism.szám túl alacsony. Amit írtam azzal készülnek kezdők versenyre is.
2017. jan. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az ennyire alacsony ismétlés szám hosszútávon nagyon megterhelő, és az edzésmennyiség sem fogja elérni az a minimumot, ami fejlődésre sarkallaná a testedet, na meg persze elég sérülésveszélyes is, ennyire pengeélen táncolni.
2017. jan. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!