Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szeretnék izmot növelni,...

Szeretnék izmot növelni, rengeteg kritérium mellett, hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Talán rossz a megfogalmazás, hogy kritérium, de elég sok buktató van, ami miatt nehezebbnek tűnik elkezdeni az edzést, no meg sok mindent nem tudok, aminek próbáltam utánanézni de elsőre túl zavaros volt, sok a kérdőjel.

Nos 190 cm és olyan 66 kg környékén mozgok, 17 éves vagyok és kosarazom. Fogytam és nyúltam, ezelőtt nem voltam ennyire vékony, habár pocak az maradt. Elsősorban dobás és fizikum szempontjából szeretnék erősödni, másodlagos a kinézet, viszont az is fontos lenne, ahhoz pedig jó lenne, ha nőne az a bizonyos bicepsz, ergo a kar, mert nem csak azzal vannak bajok. Tehát nem szálkásodni szeretnék vagy ilyesmi. A gondok alapjába véve ott kezdődnek, hogy anyagi okokból kifolyólag nincs lehetőségem konditerembe járni, vagy fehérjevásárlásra, főleg nem egyéb tápkiegészítőkre, melyeknek annyira nem is vagyok híve, de leginkább azért mert nem ismerem őket. Ezért fekvőtámasszal próbálkoztam, megy is, kellett is edzésekkor. A suliban van lehetőségem igénybe venni ingyenes a kondit testnevelések alkalmával, tehát ez megoldódott és talán alkalmanként össze-össze tudnék kaparni fehérjére is, hiszen azzal tudom semmi idegen dolgot nem viszek be, és csak segít..

Ezzel kapcsolatban azt nem tudom hogyan kell inni, mivel, mikor, mit szabad mit nem, mit egyek mellé és mit nem. Több féle dolgot hallottam, hogy zabálni kell, de félek megint elhízáshoz vezetne és nem tudnám izommá alakítani. Szeretnék nyilván hasra is edzeni, ezekhez semmi alapelképzelésem nincsen, ismerek pár gyakorlatot, de nem tudom mi mennyire hatékony, nincsen edzéstervem sem. Nem értek ráadásul a táplálkozásnak azon részéhez sem, hogy miben mennyi kalória van stb. No meg nem tudom itthon mennyire abszolválnák ezt, mert kb az van amit főznek :D

Remélem nem tűnik komolytalannak, elég erős az elhatározás, úgy érzem sok mindent képes lennék megtenni a javulás érdekében csak tapasztalatlanság okán nem tudom hogyan kezdjem. Valóban nagyon bele kell nyúlni a zsebbe?



2017. jan. 5. 17:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
46%

Nekem is kb. ez van. Vékony vagyok...de nekem nem pocakom van. Hanem 2 zsíros mellem a jó öreg piszkavas karok mellé. Képzelheted hogy festek. Az elején kaja nélkül is megy, izmosodsz egy picit. Pl. nekem a 28-as karomból 34-es lett, mondjuk volt az 36 is, de már megint összesett vmi miatt...

Étrend nekem sincs, tápkiegre nincs nagyon keret, szval szereztem olcsón legalább pár súlyt meg egy húzódzkodót és edzek.

Jobb, mint a semmi, de ha nem eszel eleget nem leszel elég izmos. De kicsit javíthatsz a küllemeden, erődön.

És amúgy én is behízok, ha elkezdem enni nagy mennyiségben a túrós tésztát meg a pörköltet. Ez van. Jó fehérje, szénhidrát és zsírforrások nélkül nem leszel jó fizikumú. Állóképességet, erőt valamennyire lehet építeni, de inkább az előbbit.

A gyík testemmel eljutottam oda, hogy kinyomtam fekve kb. a saját súlyom. Nem nagy szám, de ahhoz képest nem rossz, hogy NULLA izom van rajtam.

Szóval vágj bele, nincs mit veszíteni.

2017. jan. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!