Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mitől van ez? Miért nem...

Mitől van ez? Miért nem fejlődök? (20F)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már elég régóta próbálok nagyobb izomzatot felépíteni de mindig visszaesek bármennyit is fejlődök.


Gimnáziumban kezdtem el foglalkozni a kondizással és vettem is magamnak 1-1 tárcsás kézi súlyzót külön-külön 15 kilósak ha minden tárcsa rajta van. Ezekkel edzek napi rendszerességgel már évek óta és heti pár napot pihenek ez olyan 2-3 nap általában.


Az edzéstervemet több példából állítottam össze és sokat olvastam a témával kapcsolatban úgyhogy azzal biztos nincs baj. (azzal kapcsolatban ne is írjatok pls)


Egy darabig láttam is fejlődést és mások is megjegyezték, hogy jobban nézek ki meg, hogy "ki vagyok gyúrva" de ezutóbbi max poén mert én nem érzem magam egy bodybuildernek... eleve vékony alkat vagyok 52 kiló voltam amikor elkezdtem edzegetni aztán szép lassan kezdtem átalakulni de egyszerűen nem tudom elérni a 70 kilót és ez nagyon aggaszt...


Úgy gondoltam, hogy az étkezéssel van gond de olyan gyors az anyagcserém, hogy amikor este telekajálom magam akkor olyan vagyok mint egy hordó (magamhoz képest) de mikor felkelek rám se lehet ismerni. Mint egy anorexiás de komolyan.


Tudom, hogy az otthoni edzés már nem fog segíteni, legalábbis mindenki azt mondja körülöttem, hogy menjek terembe edzeni... lehet az lesz csak ahhoz is pénz kell ugyebár...


Addig meg valamit tudnátok tanácsolni, hogy min kéne változtatnom? Van valami módja, hogy kicsit lelassítsam az anyagcserémet vagy ilyesmi... valami módja csak van, hogy ne ingadozzon a testtömegem ilyen nagy mértékben 1-ik napról a másikra.


Előre is köszönöm a válaszokat! ;)

20F



2017. jan. 6. 11:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A gyors anyagcsere és a gyors emésztés nem egy és ugyan az... az, ha gyors az anyagcseréd csak előny testépítés szempontjából, hiszen a regeneráció is gyorsabb...

Olyan marha sokat nem olvasgathattál a témában, hiszen akkor tudnád, hogy amit te csinálsz, az pinalegyezés... azzal nem ösztönzöd a szervezeted/izomzatodat növekedésre, pusztán arra, hogy elbírj 15kg-ot... ami semmi

Ahhoz meg hogy a megfelelő edzés mellett nőj is ahhoz meg tömegnövelő étrend kell, amiről megint csak lerí a leírásodból, hogy fingod nincs...

Sárga kapszula olvasd el, aztán ha esetleg nem válaszolja meg valamelyik totálisan alap gyermeteg kérdésedet akkor vissza jöhetsz :)

2017. jan. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Egyik napról a másikra meg azért ingadozik a tömeged, mert pisilsz meg kakilsz is...

Ha iszol 1 liter vizet máris 1kg al több vagy.

2017. jan. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Tisztába vagyok azzal, hogy milyen egy tömegnövelő étrend de sajnos nem mindenkinek futja: 1) étrendkiegészítő készítményekre ; 2) napi szinten csirkemellfilére meg rizsre stb....


Értékelem a hozzászólásodat de fogalmazhattál volna emberibb módon is... őőő te paraszt! ;)

2017. jan. 6. 12:20
 4/18 anonim ***** válasza:

Pedig sajnos megfelelő mennyiségű és arányú fehérje + szénhidrát + zsír nélkül nagyon gyenge eredményeket lehet csak elérni ebben a sportban.

Nem feltétlen kell amúgy fehérjeporokat meg tömegnövelő porokat venni, most volt egy pár hónap amikor nem álltam úgy anyagilag, és ugyanúgy megvolt a fejlődés.

2017. jan. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Annyita nem vagy vele tisztában, mivel se étrendkiegészítőt nem kötelező fogyasztani, se csirkét meg rizst...
2017. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nincs havi 30ezred kajára? Ha nem szánsz ennyit rá, plusz egy kondibérletet, nem fogsz fejlődni. Másrészt meg az a 2 15 kilós súly barbisúly ennyi idő után, nekem össz 36 kiló van itthon, és 2-3 hónap után kevés volt.
2017. jan. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Annyit leírnátok, hogy hogyan lehetne megoldani, hogy rendesen hízzak kevés pénzből. A csirke egy elég alapvető étel de nem olcsó, ha valaki napi szinten akarja fogyasztani. Van valami alternatív módja a hízásnak? Valami olyan étel ami hizlal és nem kell hozzá sok minden/nem drága.


Esetleg olyan olcsó készítmény ami elősegíti a tápanyagfelvételt?


Előre is köszönöm!

2017. jan. 6. 13:04
 8/18 anonim ***** válasza:

Fehérje

Hús, tojás, túró, bab, lencse, sárgaborsó, szejtán, tofu, stb


Szénhidrát

Bab, lencse, az összes létező gabonaféle, gyümölcsök, tökfélék, krumpli, édesburgonya, jam gyökér stb


Zsír

Hal, lenmag, tökmag, oliva, vaj stb stb


Innen már csak kreativitás kérdése...

2017. jan. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Zsírhoz, amit mindenki elfelejt, hogy kiválóak az olajos magvak is. Persze csak MÉRTÉKKEL
2017. jan. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A legnagyobb kifogásközhellyel éltél. Nagy valószínűséggel ha csak normálisat kajálnál, még kondibérletre is lesz pénzed. Zab,rizs,csirke..
2017. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!