Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megfelel így az étrendem és...

Megfelel így az étrendem és az edzéstervem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Véleményt szeretnék kérni az étrendemmel és az edzéstervemmel kapcsolatban. Jó így? Vagy változtassak valamin? Tömegnövelés a célom. Nem vagyok teljesen hülye a témában, edzek már pár éve, csak sajnos anyagi okok miatt nem tudtam mindig rendesen enni. Elsősorban hozzáértő emberek véleménye érdekelne.


Az étrendem:

1. 100g zabpehely, 30g impact whey, alma

2. 100g rizs, 125g csirkemell, zöldség

3. 100g rizs, 125g csirkemell, zöldség

4. 100g rizs, 125g csirkemell, zöldség

5. 100g rizs, 125g csirkemell, zöldség

6. 200g cottage cheese


Nem mindig csirkemellet eszek, szoktam tojást, egyéb sovány húsokat, halat, a rizs helyett pedig bulgurt, vagy teljes kiőrlésű pékárut enni. Odafigyelek, hogy a tápanyagok aránya és mennyisége nagyjából megegyezzen a fentebb említett csirkerizsével.


Edzés után 45-50g tejsavófehérjét iszok 50g szőlőcukorral, illetve fogyasztok multivitamint, 1000mg C vitamint és kreatin monohidrátot kúraszerűen.


Heti négy alkalommal végzek súlyzós edzést.

Hétfő: mell, tricepsz

Kedd: hát, bicepsz

Szerda: váll, csukja

Csütörtök: láb, vádli

Illetve tervezem hogy péntekre beiktatok egy karedzést, mert kicsit le van maradva a többi testrészhez képest.


21 éves, 183cm és 87kg vagyok. és férfi :D



2017. jan. 10. 18:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Az étrend jónak tűnik.

Szőlőcukor nem kell.

Nem csak c-vitamint kell szedni, szóval egy kéne egy normális multivitaminpakk.

Az edzésfelosztást én átvariálnám, sok ez a négy nap zsinórban.

Hétfő: Hát, váll

Szerda: Láb

Csütörtök v. péntek: Mell, kar

vagy;

Hétfő: Hát, mell

Szerda: Láb

Csütörtök v. péntek: Váll, kar

Ha 183 centihez 87 kiló vagy, akkor vagy nagyon izmos vagy, de valószínűbb, hogy sok a zsír. Ez esetben ne tömegelj, hanem szálkásíts! Csökkenteni kell a szénhidrátot, és aerob edzéseket is be kell iktatni. A szénhidrátot úgy csökkentsd, hogy lehetőleg ne az edzés előtti és utáni kajából vegyél vissza első körben!

2017. jan. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!