Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lánynak melyik testrészeket...

Lánynak melyik testrészeket érdemes jobban edzeni?

Figyelt kérdés

pl a mell es a karok nagyon fontosak?

heti 2x tudok eljarni terembe,egyik nap az láb es fenek nap,másik pedig hát es váll nap (+mind2 nap van has is)



2017. jan. 18. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Popsi
2017. jan. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A mell és a bicepsz annyira nem pálya nekik.

A vállat is elég csak módjával.

A tricepszre érdemes két gyakorlatot szánni, mert azt az ember amúgy egyáltalán nem használja miáltal hamar megereszkedik ott a rendszer. Ugye a nagymamaizom a cérnametélt főzése közben... :)

A második napodat szerintem a hát érdemelné. Az amúgy is dolgoztatja mind a bicepszet, mind az alkar izmait és a váll hátsó része is kap belőle. Fontos a derék izmait sem elhanyagolni, illetve a has ne csak néhány hasprésből álljon, hanem akkurátusabban állj neki.

Az egyenes kiálláshoz elengedhetetlen a megedzett törzs izomzat.

2017. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

"Popsi" istenem.. A fenék eleve edződik lábedzés közben, a kifejezett farizom-gyakorlatok ezt már csak egy picit spékelik meg, szóval elsődlegesen nem fenék-edzéseket kell tartani.

A kérdésre válaszolva pedig, nincs olyan, hogy "jobban érdemes", minden testrészre ugyanúgy érdemes edzeni, hogy szép karcsú legyél, és mindenhol formás idomaid legyenek. A női kar is sokkal szebb, ha van neki tónusa, és nem csak úgy "lóg", ezt pedig ugyanúgy edzéssel lehet elérni, mint bármelyik más testrésznél. (és most nyilván nem arra gondolok, hogy gyúrd sz@rrá a karodat :D)

Egyébként hátazás/vállazás közben is dolgozik a bicepsz/tricepsz, de ez nyilván sokkal kevésbé hoz eredményt, mintha kifejezetten rájuk edzenél. Szóval én mindenképpen ajánlom, ha valahogy bele tudod sűríteni abba a heti 2 edzésbe.

2017. jan. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
heti 2 az teremben van,plusz 1-et otthon be tudok iktatni
2017. jan. 18. 17:31
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért érdemes mindenre edzeni, mert a szervezet arányosságra törekszik. Ha kihagysz testrészeket, akkor a megedzett izmok is kevésbé fognak fejlődni, hogy megmaradjon a test arányossága. Az izmok csak komplexen tudnak fejlődni.
2017. jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor beiktatok egyik napra otthon bicepsz és tricepsz edzest,még csinálok fekvotamaszokat mivel mellpadom nincs

Egy kezes sulyzom van ,azzal tudok annyi gyakorlatot csinálni amennyi pont elég ,legalább is szerintem

2017. jan. 18. 18:46
 7/11 anonim ***** válasza:
A lehető legrosszabb nézőpont lenne,ha nem egységként és egészként tekintenél a testedre.Éppen ezért minden izomcsoport ugyanolyan fontos.Nőknél esetleg annyi engedmény tehető hogy a mellizomzat annyira nem elsődleges,mert a cici úgyis elfedi.Ha heti 2x tudsz menni,akkor teljes test átmozgató,izomcsoport/1 alap gyakorlat.
2017. jan. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bicepsz is szép. Mellizom is ad tartást ha jól olvastam. Szerintem is mindenhova kell. Talán előny a láb/fenék edzés de mindegyik rész fontos. Ez olyan mintha férfinál előny a mell bicepsz ? csak hát annyira mégse..
2017. jan. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bubble popsi :)

Aki mást mond az *uzi...

2017. jan. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindet.

Amúgy ez egyéni, engem pl. a láb esztétikailag nem érdekel (az első egypár hónapban szinte soha nem edzettem rá, nem is bírtam) s a kar a legfontosabb (azon belül pedig a bicepsz a szívem csücske). Persze mindenre edzek, esztétikai és gyakorlati (erő s az egyik izom fejletlensége ne kavarjon be egy másiknak) okokból is.

2017. jan. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!