Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Magas ismétéssel vagy alacsony...

Magas ismétéssel vagy alacsony ismétléssel kezdjek egy gyakorlatot?

Figyelt kérdés

Vegyük pl a fekvenyomást.


A: 4-5x8-12 fix súllyal


B: 2 bemelegítő sorozat 15-20 ismétlêssel, utána 3-4 sorozat 6-4-2 bukásig


C: 2-3 sorozat 6 ismétléssel, 3-4 sorozat 15-20 ismétléssel bukásig


Melyik a célravezetőbb?


2017. jan. 26. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
B-re szavazok.
2017. jan. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mi a cél. Az "A" semmiképp sem. Igazából a "C" sem tehát ha nem játszik más opció csináld az B-t bár annál sem értem teljesen mit értesz a "3-4 sorozat 6-4-2 bukásig" alatt.
2017. jan. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Izomfejlődés szempontjából a nagyobb súly jobb, ami természetesen kisebb ismétlésszámot jelent. A C-t semmiképpen nem alkalmaznám, de a B sem szimpatikus, 2 ismétlésnek számomra semmi értelme. 6-12 még megteszi.

Emberfüggő, konkrétan ki mit használ, van, aki szereti a nagyobb ismétlésszámot s persze van, akinek megfelel, hogy állóképességet növel s nem izomtömeget, optimálisan...


Szerintem olyan nincs, hogy 6-4-2 bukásig, most vagy 6-4-2, vagy bukásig... Honnan tudod megjósolni, hogy pont 6-4-2 után fogsz bukni?


Úgyhogy részemről az A, bár én 3 ismétlést szoktam 12-10-8-cal (vagy max. 10-8-6, de képes vagyok kicsit rugalmasabban is, amennyi kényelmesen megy, de olyan súllyal, hogy kb. ez jöjjön ki). Teljes testes edzést nyomok, nem fér bele nagy sorozatszám. Számomra mélységesen logikus, hogy nem fix az ismétlésszám, nagy pihenés vagy túl kis súly kellene ahhoz, hogy minden sorozat egyformán menjen.

Gyakorlatfüggő is lehet az ismétlésszám. S az edzésre nagyon jellemző, hogy kinek mi jön be. Nem mindenkinek ugyanaz az ideális.

2017. jan. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy ha az 1 ismétléses maximum számít és minél erősebb szeretnél lenni akkor utána kéne nézned hogy épül fel egy erőemelő edzés. Ha nem akkor pedig klasszikus testépítő módszereket kéne alkalmazni pl piramis, vetkőző sorozat stb.
2017. jan. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szergej55 ***** válasza:
Ne eddz bukásig.
2017. jan. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!