Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mik tartoznak a kis, illetve...

Mik tartoznak a kis, illetve a nagy izomcsoportokhoz? A kis izmokat magas, a nagyokat alacsony ismétléssel kell edzeni?

Figyelt kérdés
2015. febr. 21. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagy izomcsoport a combfeszítő/combhajlító, hát, mell

A többi kisebb de nyilván nem ugyanakkorák.

Az ismétlésszám ahogy én tudom mindenhova 8-12 között a legideálisabb.

A sorozatok számában van eltérés. A nagy izomcsoportokra többet kell csinálni.

2015. febr. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagy izomcsoportok komplett comb és fenék, hát, mell. Kis izomcsopor váll (bár 3 fejű és én a csuklyát is ide sorolom, így leedzésük szinte külön napot kaphatna) bicepsz, tricepsz, vádli, has.


A nagy izmokat alacsony, kicsiket magas ismétlésszámú edzés is csak általánosan igaz. Itt inkább az izomrosttípusok milyensége a mérvadó. A kis izomcsoportok többnyire vörös izomrostokból állnak, amelyek a magas ismétlésszámra reagálnak jól. A nagy izomrostok meg többnyire fehér izomrostokból állnak, amelyek a nagy súlyos alacsony ismétléstől fejlődnek jól. Viszont nagyon kevesen vannak, akik csak az egyik ill. csak a másik izomrostokat tartalmazná az izmuk.


A 10-12 ismétlés az az ismétlés szám, amely kellőképpen megdolgozza a vörös és fehér izomrostokat is. Viszont a vádli példáúl szereti a magas ismétlésszámot, de ez se mindenkire törvényszerű.


Kisérletezni kell, ki mire hogy reagáll.

2015. febr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!