Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik félnek nehezebb kidolgo...

Melyik félnek nehezebb kidolgozni a testét, akin van felesleg vagy inkább egy soványnak?

Figyelt kérdés

#bhuzujzjz
2017. febr. 11. 20:15
 1/4 Vok! válasza:
Egy soványnak
2017. febr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akin van felesleg, annak szálkásítania is kell. Viszont lehet, hogy több rajta az izom, akár sokkal több. Ez egy fontos szempont. Kövér, izomgyönge (épp csak annyi izommal, ami attól van, hogy cipeli a testét, ha néha jár) vagy valamelyest izmos, de hájas a delikvens? Nem mindegy.


Hasonló izomtömeggel (tegyük fel, hogy a magasság is ugyanaz, a genetika is és minden) vagy akár a kövér javára icipicit több izomtömeggel egyértelműen a kövér van hátrányban, a már említett plusz szálkásítási időszak miatt.


Hogy kiben merült fel először, hogy a háj jó, mert az majd hipphopp mágikusan izommá alakul (sokszor találkoztam már ezzel s a kérdésről nem meglepő módon eszembe jutott), nem tudom, de lövése sincs az anatómiáról, de a kémiáról sem, bár ez utóbbiról nekem sem. A test nem így működik, azizmokat csak akkor könnyebb felépíteni, ha valamikor már voltak (izommemória). Amúgy ugyanaz a meló, a zsír kizárólag nehezít, mert azt még le kell fogyni (illetve ha zsírosan tömegel, akkor többet kell enni, bár ez sokaknak előny).

2017. febr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek megvan a maga előnye.

Sovány: Nehezen zsírosodik,nehezen szed fel izmot

Jó: Nehezen zsírosodik,könnyen izmosodik

Kövér: Könnyen zsírososodik,könnyen izmosodik

Az hogy kinek könyebb az attól függ mennyire "szélsőséges" a hátrányos tulajdonsága. TEhát mennyire távolodik el a jótól. Remélem érthető.


OFF: Zsírból nem lesz izom,de kezdőként a zsírt felhasználva kcal szükséglet kielégítésére izmosodni lehet elég szépen(ezt szerintem nem kell vitatni). Innen eredhet szerintem.

2017. febr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bármikor inkább a vékony kiinduló pontot választanám.
2017. febr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!