Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A vegán étrend tényleg több...

A vegán étrend tényleg több energiát ad?

Figyelt kérdés

2017. febr. 21. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Nem. Erre semmi bizonyíték nincs, sőt!


A vegánok persze örömmel mondják, hogy mióta letették az állati eredetű táplálékot, azóta milyen kicsattanóan egészségesek, mennyi az energiájuk, sőt léteznek profi szinten is nagyon sikeres sportolók. Többségüknél azonban nem áll rendelkezésre egyéni összehasonlító vizsgálat arra nézve, hogy mi lenne ha húst ennének meg ugyanez hús nélkül (egy emberen ugye relatív nehéz is ilyen tesztet végeni).


A kontrollcsoportos tesztek szerint semmi nem támasztja alá azt, hogy a vegánok jobbak lennének bármilyen téren. Sőt, nehézség, hogy az összes kiegyensúlyozatlan étrend (mindegy, hogy csak növényt eszik, vagy csak húst, mindkettő egyoldalú) inkább problémákkal jár, mert bizonyos tápanyagok felvételét megnehezíti, adott esetben akár közel lehetetlenné teheti.


A legtöbb energiát a kiegyensúlyozott táplálkozás adja, amiben megfelelő mennyiségű és minőségű fehérje, szénhidrát, és zöldség található, nem a vegán, meg a paleo meg a többi hasonló étrend.

2017. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%

Melyik vegán étrend? Vegánként ehetsz hiányosan is, jól is, a makrók is lehetnek kb. bárhol, még csak nem is kell szénhidrátra alapozni...

Amúgy pedig van, aki remekül érzi magát egy jobb vegán étrenden, van, aki csak a húst hagyja el és szenved.


Nekem a szénhidrátszegény étrend ad energiát. Az nem igazán számít, hogy vegán vagy sem, bár hosszútávon sosem éltem növényi étrenden s nagyon kevés ch mellett necces jól összehozni. Plusz szeretem az állati fehérjéim, fura lenne nélkülük. De túlélném.

Viszont sok évig voltam vega és nem vega is. Semmit nem számított, ami nem lep meg, de állítólag sok vega jobban érzi magát, mint amikor még húst evett (persze lehet, hogy csak tudatosabb és jobban eszik, mert el nem tudom képzelni, mi a gond a jó minőségű hússal). Ahogy egyesek a veganizmustól vagy a nyersveganizmustól érik el szinte a Nirvanát. Egyéni.

2017. febr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Krisz85 ***** válasza:
32%

vegán?! majd ha látom a tour de france-on, akkor elhíszem, hogy működik, addig nem, egyébként a legtöbb vegán b12 vitaminhiányban szenved, vagy elcsalja a diétát, a legtöbbjük meg képtelen normális sportteljesíményre, mivel annyi zöldséget és gyümölcsöt kéne enniük, amit már nem igazán bír el az emésztőrendszer.


+ olvastam anno egy magyar mtb versenyző, pontosabban ultratávú versenyző tapasztalatait a vegán étrendeel, fogyott tőle, mint egy tini fiú olyan lett az múgy is vékony teste, tehát az izomzata nagy részét elvesztette, a sebei 1 hétig sem gyógyultak be normálisan, pl sima vágás, és alváshoz a 10 óra sem volt elég, hogy mennyire így van én is kiptóbáltam 3 hétig, nekem is ezek a tünetek jelentkeztek, fogytam tőle, de energia az zéró hiába tömtem a sok kalóriát, tisztítókúrának jó volt mondjuk

2017. febr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Kedves előzőnek üzenném, hogy nagyon sok vegán élsportoló van. Pl a legutóbbi olimpiára az amerikai csapatot egy vegán képviselt valami súlyemelésnél, az ultramaratonon 3. lett egy nyers vegán stb. Mióta vegán lettem, jobban figyelek az egészségemre. Többet alszok, napi 7-8 órát, sportolok napi szinten, és egészségesen étkezem. (vegán kajákból is van szemét..) Nekem sokkal jobbak a teljesítményeim, főleg fizikailag. Nekem több energiám van, igen. Ha chipset ennék sültkrumplival, akkor lehet hogy nem így éreznék.. A vegánoknak általánosságban több energiájuk van, ez igaz. Az más kérdés, hogy ez csak a vegán, növényi alapú étrendnek köszönhető e, vagy az összességében való egészséges életmódnak.
2017. febr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Csak mert van 1-2 ember, akinek nem jön be az ő vegán étrendje, nem jelenti azt, hogy ne lehetne az ember élsportoló vagy erősember vegánként... Mert lehet, vannak rá példák.
2017. febr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10%

"A vegánoknak általánosságban több energiájuk van, ez igaz. Az más kérdés, hogy ez csak a vegán, növényi alapú étrendnek köszönhető e, vagy az összességében való egészséges életmódnak."


Pont ezt írtam le én is az #1-ben. Arra alapjában véve semmilyen bizonyíték nincs, hogy egy vegán sportoló "több energiával" rendelkezne, mint egy másik sportoló, aki mondjuk kiegyensúlyozottan táplálkozik.


Az, hogy valaki jobban érzi magát nem feltétlen a vegánsággal függ össze, hiszen te is leírtad, hogy odafigyelsz, hogy alszol többet, hogy mozogsz, hogy foglalkozol magaddal.


A kérdés az, hogy vegánság nélkül, egy kiegyensúlyozott táplálkozás+alvás+sport+odafigyelés nem hozná e ugyanazt az eredményt (esetleg jobb eredményt is).

2017. febr. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10%

Az olimaiai győztes vegánok pedig semmire nem jelentenek bizonyítékot. Londonban 302 aranyat (és összesen 962 arany/bronz/ezüst érmet osztottak ki).


Ebből kétségkívül volt egy pár vegán sportoló, de ilyen szám mellett volt egy csomó aki rántott húst evett fehér kenyérrel, paleózott, vagy bánom is én, fényevő volt. És most mindegyik elmondhatja, hogy az ő étrendje tökéletes, hiszen a közel 1000 éremből 2-3-et olyan szerzett, aki azt követte.


Az kimondható, hogy vegánként (paleósként, fényevőként) is el lehet érni komoly eredményt, de alapból még az sem biztos, hogy ez bármit bizonyít, hiszen tudjuk, hogy a profi sportokban vannak "száz évente egyszer" típusú tehetségek, akik akkor is kiugró teljesítményre képesek az aktuális mezőnyben, ha valamit nem csinálnak tökéletesen. Ők azok, akik akár fényevőként is nyernének, bármekkora hülyeség is :)



Én is ismerek vegán sportolót, aki leteszi a nagyesküt, hogy az edzésnaplója szerint 1.5 percet javult km-ként, mióta vegán, ami zseniális eredmény, egy probléma van vele, hogy az edzésnaplója szerint gyakorlatilag full amatőr szintről feledzette magát a profi szint előszobájába, és a vegánságra áttérés mellett az edzésmennyiség, az intenzitás minden a többszörösére nőtt. Vajon ő ha marad a rántotthúsnál nem lenne ma ugyanott, ahol tart?

2017. febr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

A rántotthúsos, zsíros, koleszterines étrenddel az a baj, hogy a a véráramlást lassítják a sok lerakódás miatt az erekben. Az oxigén ugye meg a vérben szállítódik...

Amikor mindenevőként edzettem, nem értem el különösebb eredményeket a sport terén. Mióta vegán vagyok, jobban megy az edzés. Gyorsabb az (anyagcserém és) az emésztésem, ezáltal több energiám van.

2017. febr. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!