Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdo tomegelo lany vagyok....

Kezdo tomegelo lany vagyok. Kerhetnek 1kis segitseget?

Figyelt kérdés
Tavaly sikerult leadnom60 rol 50kg-ra. Sajnos bizonyos okokbol abba kellett hagynom az edzest,le is adtam meg 4kg-ot. Szoval az a kis izom amit sikerult felszednem,mind odalett. Azt szeretnem kerdezni,hogy muszaly-e egybol sok szenhidrattal inditani? Mert nkm eleg nehezen megy teloni a 100g is 1nap,kreatint is kezdtem tegnap szedni 4x3g ez eleg vagy szedjed 20g-ot? 120 g ch eleg lenne? Mert nem szeretnek nagyon zsirosodni. A 100g feherje az megy minden nap van mikor tobb is. Zsir az kb 50g vagy kevesebb. Minden jo tanacsot megkoszonok!
2017. febr. 22. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:

100 g fehérje => OK.

50 g zsír => OK

Ha megvan a napi kalória, akkor a szénhidrát adott.

100 g fehérje = 400 kcal

50 g zsír = 450 kcal

Ha mondjuk 2000 kcal a napi adagod, akkor 1150 kalóriát kell bevinned szénhidrát formájában, ami kb. 290 g. Ha csak 100 g szénhidrátot eszel egy nap, akor 1250 kcal jön ki, amely nem tömegelést, hanem fogyást fog eredményezni. A kreatinhoz nem értek.

2017. febr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Es ha megprobalnek bevinni tobb zsirt,mondjuk tojasbol? Mennyi plusz zsir az a mi meg nem hizlal? Bocs ha hulyeseget irtam.
2017. febr. 22. 12:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogy hízol vagy nem, az a napi kalóriamennyiségtől függ. Ez az első, amit meg kell határozni. Ha 50 kilós lány vagy, és nem fizikai munkát végzel, akkor neked a napi 2000 kcal valószínűleg már tömegelő étrend. Van mindenféle kalkulátor, de legbiztosabb, ha magad kísérletezed ki. Ha nagyon félsz a hízástól, akkor indulj 1800-zal! Csináld így egy hónapig, aztán nézd meg, mennyit híztál. Ha egy-másfél kilót, akkor jó. Ha kevesebbet, akkor vidd feljebb a napi kalóriát mondjuk 2000-re. Zsírból nem kell több napi 50 grammnál (valószínűleg neked még annyi sem), ha kevés a kalória, a szénhidrát mennyiségét növeld!
2017. febr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbálnék segíteni, ha tudnám dekódolni a kérdést.
2017. febr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kolomparnak koszonom a valaszat. A masik valaszolonak pedig: mit nem ertessz? Eddig dietaztam,most tomegelni szeretnek,de nem akarok nagyon zsirosodni,ezert kerdeztem ha eleg lenne-e a 120g ch.ugy latom nem. Szoval megrobalok tobbet bevinni.
2017. febr. 22. 12:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Tömegelésnél óhatatlanul megy fel zsír is, ezt nem lehet megúszni. Azért kell majd szálkásítani. Aztán megint tömegelni, megint szálkásítani, amíg meg nem unod.
2017. febr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom Kolompár Achilleszhez.


Nem zsírosodsz a zsírtól. Attól zsírosodsz, ha túl sokat eszel.

Én napi 130g zsírral fogytam 20 kilót (persze nem a te súlyodra, bár ha elég aktív lennék, az is lehetne). Tömegelni lehet, hogy 200-zal fogok. Aktív ember pedig szálkásíthat 300-zal is. Ez a kalóriaegyenlegen múlik. Nem kell félni a zsírtól, ahogy a szénhidráttól sem. Legfeljebb ha valaki azt tapasztalja, hogy neki valamelyik módszer nem jó, csinálja máshogy. De nincs szabály, hogy a sokb zsír vagy ch vagy gyors ch hizlal.

2017. febr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!