Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Combhajlító gép helytelen...

Combhajlító gép helytelen használata?

Figyelt kérdés
Igazából nem rég óta járok edzőterembe,igyekszem olvasni minden után,hogy helyesen végezhessem a gyakorlatot.Tegnap csináltam a combhajlítót(vagy mi a neve) tehát a lábammal hátra húzom a súlyt meg csináltam az ellenkezőjét(magamtől eltoltam a súlyt,nem a lábtolás) Mai napra fáj a térdem körül...helyztelenül csináltam vagy nagy lehetett a súly,vagy esetleg nagyon az elején járok...A lábaim nagyon vékonyak,főleg térd résztől lefelé.
2017. febr. 23. 07:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább a combfeszítő lehetett a bűnös, amikor felfelé emeled a lábaddal a súlyt. Figyelj arra, hogy soha egyesítsd ki teljesen a lábad, egy minimális hajlítás legyen meg a térdednél, mert különben kinyírod a térd ízületet.

A hajlító szerintem nem terheli a térdet.

2017. febr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
aha,köszi...hát igyekszem,a térdeim nagyon gyengék szóval nem szeretném kinyírni viszont a vádlim is nagyon fékony meg hát jó lenne erősíteni a combot. Alternatíva esetleg van? vagy így hogy nem egyenesítem ki a lábam a combfeszítővel nem fogom terhelni a térdem...
2017. febr. 23. 12:43
 3/5 Sunshinedoll ***** válasza:
Ja, a feszítőt kitoltad koppra. Nem kéne. Ha gyenge a térded, akkor guggolj inkább, attól majd megerősödik (ha valami térdsérülésed van, akkor előtte egyeztess orvossal,mit tudnál vele csinálni)
2017. febr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nincs térd sérülésem,csak kis apró térdeim vannak mint egy 5 évesnek,vádlimmal együtt. Megpróbálom azt hogy nem egyenesítem ki a lábam majd mikor kitolom,hnap megyek újra de még fáj szóval hanyagolnom kellene gondolom most egyelőre ezt a láb edzést nem? Guggolás annyira valahogy nem jön át,combhajlító és a combfeszítő tetszene...
2017. febr. 23. 22:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Így van, ne egyenesítsd ki teljesen a lábad! Viszont, amíg fáj, én lehet inkább pihentetném.

A guggolást azért gondold át, sokkal jobban tudnál tőle erősödni. Először akár mehet a kisebb rúddal is, hogy begyakorold a helyes mozgást.

2017. febr. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!